3. Лудогорец ще вдигне петата си поредна титла днес

Лудогорец ще вдигне петата си поредна титла днес

Заря ще озари небето над Разград след края на мача

Уникална заря за петата поредна шампионска титла ще озари небето над Разград след края на шампионския мач на Лудогорец – Берое днес.

Третият във временното класиране гостува на първенеца в двубой от XXXV кръг на родния шампионат, а главен арбитър на срещата е Ивайло Стоянов от Петрич, който ще даде първия съдийски сигнал точно в 18:00 часа.

Преди двубоя „заралии“ заемат трета позиция в класирането с 47 точки, а „разградчани“ оглавяват таблицата със 70 в актива си.

Главен арбитър на двубоя е Ивайло Стоянов от Петрич, а негови първи помощници ще бъдат Мирослав Иванов от Сандански и Младен Маринов от София.

Зад двете врати ще са Петър Костадинов от Добрич и Димитър Желязков от Силистра, а Радостин Шиков от Варна е четвърти рефер.

Неделчо Михайлов от София е делегат на БФС, а работата на съдиите ще оцени Георги Нарлев от Силистра.

Досега отборите на „Берое“ и „Лудогорец“ са се противопоставяли 13 пъти в историята на „А“ група, като „заралии“ са надделявали веднъж срещу 8 победи от страна на „разградчани“, а 4 са срещите, завършили без победител. Головата разлика е 6:25, в полза на „Лудогорец“.

Евентуален успех утре на „беройци“ ще гарантира със сигурност третото място в крайното класиране и съответно бронзовите отличия за възпитаниците на Пламен Липенски.

Феновете и гостите на Разград пък ще станат свидетели на пиротехнически празник в 21:30 часа. Зарята е само част от празничното шоу, което ще съпътства последния домакински мач на „Лудогорец“ за сезона, след който отборът ще получи златните медали и купата на петата поредна титла.

Награждаването на петкратните шампиони започва в 20:15 ч. След като капитанът Светослав Дяков вдигне купата, предстои тур трофея пред всички сектори.

Maчът започва в 18:00 часа и ще бъде излъчван от Диема спорт 2.