3. Лудогорец възкръсна като феникс срещу Партизан за 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец възкръсна като феникс срещу Партизан за 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският шампион показа, че на свой ред може да прави обрати в Европа и надви сръбския колос с голове на Марселиньо и Александров

Лудогорец показа характер и направи пълен обрат срещу Партизан, за да спечели с 2:1 у дома в първа среща от третия предварителен кръг в Шампионската лига. След всички злощастни обрати, които българският шампион допусна в Европа, тази вечер момчетата на Стойчо Стоев демонстрираха, че могат да държат съдбата и в своите ръце. След нулева първа част, Маркович изведе Партизан напред след грешка на Марселиньо. Бразилецът обаче се реваншира само 5 минути по-късно и изравни след пас с пета на Иван Стоянов, а в 67-ата минута резервата Мишо Александров донесе победата на Лудогорец, като се измъкна от засадата, финтира вратаря и на празна врата вкара за 2:1. "Гробарите" доиграха мача с 10 души, след като Йоич получи втори жълт картон 5 минути преди края.

Реваншът е след седмица в Белград на 6 август, вторник.

Тази вечер 6 500 зрители изпълниха докрай „Лудогорец Арена”, а президентът на БФС Боби Михайлов седна до собственика на Лудогорец Кирил Домусчиев.

Стойчо Стоев заложи на Моци и Барт като централна двойка бранители. Капитанът Дяков и Христо Златински действаха като опорни халфове, а Абало, Марселиньо и Иван Стоянов помагаха на централния нападател Роман Безяк.

Партизан заложи на доста предпазлива тактика, като новакът Обрадович партнираше на Иван Иванов в центъра на защитата.
През първата част двата отбора повече се надлъгваха и създадените голови положения бяха малко. Гостите опитаха да стреснат българския шампион с няколко твърди влизания.

Иван Стоянов отправи първия точен удар, но от пряк свободен удар прати коварно право в ръцете на вратаря Лукач. После в 10-ата минута пак Стоянов за първи път се озова на чиста позиция, но се опита технично да прехвърли вратаря и Иван Иванов с гръб блокира удара му.
Домакините натискаха и в 18-ата минута Лудогорец стигна до първо чисто голово положение. Златински изведе Безяк в наказателното поле, словенецът стреля под гредата, но сръбският страж извади с пръсти над гредата.

Последваха по-спокойни минути и Лудогорец стигна до ново положение чак в добавеното време на първата част. Тогава Марселиньо центрира елегантно за Безяк, който веднага стреля красиво от воле, но прати малко покрай дясната греда.

През втората част нещата се развиха много драматично, сякаш вече по традиция в евросблъсъците на Лудогорец.

Още с първата атака за втората част Кайсара пусна от фланга към точката на дузпата, където Марселиньо бе сам, но технично шутира покрай гредата и предизвика въздишки по трибуните.

Този пропуск бе наказан в 49-ата минута. Сцепович пусна в коридор за Маркович, марселиньо се оказа последен в защита, направи лош опит да изчисти и Маркович му отне, за да прокара под тялото на Стоянов за 1:0.

Лудогорец не се предаде и след толкова европейски неволи, на свой ред намери сили за обрат.

Само 5 минути след грешката си, Марселиньо се реваншира. Бразилецът получи пас с пета от Иван Стоянов, напредна отляво и с прецизен шут по диагонала намери долния десен ъгъл за 1:1 в 54-ата минута и хвърли в дива радост Кирил Домусчиев и публиката в Разград.

След гола Стойчо Стоев смени Дани Абало, за да пусне Мишо Александров на фланга и тази промяна се оказа златна.

В 67-ата минута Кайсара изчисти силно напред, защитата на Партизан чакаше засада и спря да играе, но Мишо Александров изскочи от задна позиция, изпревари вратаря, финтира го и на празна врата се разписа за 2:1, което узакони пълния обрат и добрата игра на Лудогорец.

До края Владо Стоянов лови няколко опасни удара, а резервата Ешпиньо финтира Иван Иванов, но шутът му бе спасен и Лудогорец чака реванша с минимален аванс от 2:1.

В 85-ата минута Йоич се вряза със шпагат в краката на Ешпиньо и съдията го изгони с втори жълт картон.

До края Лудогорец не успя да стигне до нов гол с човек повече, но и сега има повече от солидни шансове да отстрани сръбския шампион на реванша в Белград.
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА