3. Лудогорец вкара четири на Созопол в контрола

Лудогорец вкара четири на Созопол в контрола

Над всички бе Клаудиу Кешеру, който заби две попадения за шампионите

Лудогорец победи с 4:0 втородивизионния Созопол в контрола, играна в Разград. Над всички в мача бе Клаудиу Кешеру, който не бе повикан в националния тим на Румъния.

„Зелените“ поведоха още в 9-ата минута. Тогава след бърза атака отляво Текпетей намери Кешеру, който майсторски насочи топката в мрежата. Малко по-късно „орлите“ направиха ново скоростно нападение, този път отдясно. Икоко качи топката на главата на Жоржиньо, но ударът на бившия играч на ЦСКА мина над вратата.

В 28-ата минута Кешеру отбеляза втори гол. След центриране на Жоржиньо отдясно Текептей би слабо, но обърка сериозно руския вратар на Созопол Роман Васенев, който подари топката на румънеца. За опитния голмайстор отблизо не бе проблем да реализира с глава.

Секунди след второто попадение Кешеру можеше да оформи и хеттрик, но късметът този път не бе с него. Последваха нови два пропуска на „орлите“. Направиха ги Жоржиньо и Стефан Баджи, като мощната тупалка на втория бе спряна от купа защитници пред вратата на Васенев.

В 35-ата минута разградчани дръпнаха с 3 гола. Каули намери оставеният сам Текептей, който би, а в опита си да избие, Ферадов прати кълбото в собствената си мрежа.

През второто полувреме отново много активния Текпетей застраши Васенев, но този път вратарят се намеси подобаващо. В 60-ата минута играч на гостите пробва Владо Стоянов, който обаче внимаваше и изби. В 75-ата минута Мавис Чибота излезе сам срещу вратаря на гостите и го прехвърли, но не уцели вратата. Секунди преди края на срещата Чибота се реабилитира за големия си пропуск и оформи крайното 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ - СОЗОПОЛ 4:0

1 : 0 Клаудиу Кешеру (9)
2 : 0 Клаудиу Кешеру (28)
3 : 0 Бернард Текпетей (35)
4 : 0 Мавис Чибота (88)

Състав на Лудогорец: Ренан дос Сантос (46 – Владислав Стоянов), Козмин Моци, Джордан Икоко, Абел Анисе (46 – Алекс Сантана), Стефан Баджи, Каули Оливейра (66 – Иван Йорданов), Клаудиу Кешеру, Бернард Текпетей (55 – Мавис Чибота), Жоржиньо (46 – Елвис Ману), Петър Генчев, Димитър Илиев
Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч