3. Лудогорец вкара пет на Монтана по пътя към 1/2-финалите за Купата (ВИДЕО)

Лудогорец вкара пет на Монтана по пътя към 1/2-финалите за Купата (ВИДЕО)

Доминик Янков и Матиас Тисера отбелязаха по две попадения за шампионите

Лудогорец прегази Монтана с 5:0 в мач от четвъртфиналите за Купата на България. Мачът се игра в Разград, въпреки че тимът от Втора лига беше домакин. Причината са ремонтните дейности, които се извършват на ст. „Огоста”.

Треньорът на „орлите” Анте Шимунджа беше направил доста промени в състава, като в игра след дълго отсъствие се завръща Вандерсон. Титуляри започнаха новите попълнения Рик и Матиас Тисера, както и младият защитник Тихомир Димитров.

Шампионите поведоха още в 5-ата минута. Рик Джонатан центрира в наказателното поле на Монтана, където Алекс Тодоров допусна много груба грешка и това позволи на Домин Янков отблизо да вкара топката във вратата на Петър Петров.

В 16-ата Лудогорец удвои аванса си. Доминик Янков комбинира с Матиас Тисера, който много добре овладя топката, след което я прати в долния ляв ъгъл – 0:2 .

Минута по-късно Сисиньо центрира в наказателното поле на Монтана, където Матиас Тисера стреля с глава, но право в обсега на Петър Петров, който спаси.  Последва пробив на Джонтан отляво и центриране в наказателното поле на Монтана, като останаха съмнения за дузпа, но съдията Радослав Гидженов подмина ситуацията, а VAR потвърди неговото решение.

Лудогорец покачи  на 3:0 в 34-ата минута. Джонатан центрира в наказателното поле на Монтана, където Матиас Тисера бе много добре пласиран и не сгреши – 0:3.

До почивката шампионите се разписаха още веднъж..В първата минута на добавеното време Доминик Янков вкара с удар н горния ляв ъгъл на вратата на Монтана.

През второто полувреме беше далеч по-спокойно на терена. В 54-ата минута Бернард Текпетей отправи слаб удар и Петър Петров спаси. Секунди по-късно Вандерсон намери отлично Рик Джонатан в наказателното поле на Монтана, а той стреля, но високо над напречната греда в аут.

Матиас Тисера можеше да оформи своя хеттрик в 64-ата минута. Аржентинецът се измъкна от Йордан Йорданов и излезе сам срещу Петър Петров, но вратарят на Монтана успя да спаси. Три минути по-късно Рик Джонатан, стреля, встрани от левия стълб на вратата на Петър Петров.  Текпетей направи добър пробив в 72-ата минута, който бе завършен с удар, който обаче бе неточен топката премина встрани от левия стълб на вратата на Монтана.

Десетина минути преди края на мача дойде и петото попадение в срещата. Тисера получи топката на скорост и след това намери Каули на празна врата, който довкара кълбото в мрежата, за да оформи крайния резултат.

Монтана - Лудогорец 0:5