3. Лудогорец взе Купата на България - 3:1 срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Лудогорец взе Купата на България - 3:1 срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Разградчани не оставиха шанс на "червените"

Лудогорец спечели купата на България след категоричен успех с 3:1 над ЦСКА 1948 с 3:1.

Разградчани стартира агресивно срещата, което доведе до гол още в 8-ата минута. Отбеляза го Кайо Видал. Кирил Десподов пое отдясно и центрира. Вратарят Даниел Наумов не се намеси убедително и изби лошо. Топката стигна до Видал, който на празна врата се разписа. Секунди преди това Лудогорец удари и греда.

Към 18-ата минута респектиращата статистика показваше, разградчани имат 6 удара към вратата и 6 корнера. ЦСКА 1948 е с 0.

В минутите преди 40-ата ЦСКА 1948 се събуди, но два удара на Ивайло Чочев не доведоха до попадение.

В 43-ата отново Видал направи 2:0 Останаха обаче съмнения, тъй като двата отбора спряха да играят за миг поради паднал играч в "зелено" на терена... Въпреки това Кирил Десподов проби отдясно и направи пас към Игор Тиаго. Той не успя да отиграе топката и тя стигна до Кайо Видал, който в опразнената врата се разписа за втори път.

В самото начало на второто полувреме Александър Колев се размина с много красиво попадение. Централният нападател на ЦСКА 1948 посрещна подаване по атрактивен начин, но Симон Слуга плонжира и отклони топката в горната греда. В 49-ата минута Кайо Видал асистира на Спас Делев и отблизо атакуващият футболист на Лудогорец намери мрежата с глава. Прегледът на ситуацията с VAR обаче показа, че малко по-рано Видал е бил в засада и попадението на "орлите" беше отменено.

1:2 Звездата на "червените" Ивайло Чочев намали с гол в 60-ата минута. Силите на „червените“ обаче стигнаха до тук.

1:3 направи Матиас Тисера в 81-ата минута и с това сложи край на сблъсъка! Насименто получи страхотен извеждащ пас, нанесе диагонален удар към левия ъгъл, Наумов се намеси, но топката попадна в краката на Матиас Тисера, който на празна врата не сбърка и прати топката в мрежата.

ЦСКА 1948 - Лудогорец 1:3

0:1 Кайо Видал 8', 0:2 Кайо Видал 43', 1:2 Ивайло Чочев 59', 1:3 Матиас Тисера 81'

Състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 22. Реян Даскалов (46' 19. Стив Фуртадо), 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей – 39. Парвиз Умарбаев (81' 10. Матиас Тисера), 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов (46' 7. Марио Топузов) – 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов (56' 8. Педриньо), 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 8. Педриньо, 19. Стив Фуртадо, 24. Лазар Марин55. Светослав Диков, 58. Октавио

Треньор: Тодор Янчев

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 16. Аслак Фон Витри (55' 2. Пипа), 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей – 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси (62' 20. Нонато)– 77. Кайо Видал (55' 6. Якуб Пьотровски), 90. Спас Делев (62' 90. Спас Делев), 11. Кирил Десподов (К) (71' 10. Матиас Тисера) - 9. Игор Тиаго

Резерви: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 6. Якуб Пьотровски, 7. Раи Насименто, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 88. Тодор Неделев

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение