3. Лудогорец загря с 4:0 за пролетния дял, Спас Делев блести (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец загря с 4:0 за пролетния дял, Спас Делев блести (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новото попълнение с 2 гола в Разград, Каули и Десподов също се разписаха

Българският шампион Лудогорец разби с 4:0 втородивизионния Спартак (Варна) в последната си контрола преди подновяването на футболния сезон.

С два гола за успеха в Разград при представянето на отбора за пролетния дял се отличи новото попълнение Спас Делев.

Националът ни откри резултата в 4-ата минута, а в 23-ата го удвои преди Каули Оливейра да оформи класиката в 33-ата, а в 66-ата Кирил Десподов да оформи крайното 4:0.

Двубоят в базата на Лудогорец „Гнездо на орли” започна отлично за разградчани. Тимът на новия треньор Анте Шимунджа стартира силно и още в 4-ата минута успя да открие резултата. Игор Пластун намери отлично Спас Делев в наказателното поле, а новото попълнение на шампионите не срещна трудности да преодолее стража на гостите от Варна.

Разградчани продължиха да бъдат по-настоятелни и само няколко минути по-късно имаха нова отлична възможност да се разпишат. Първо Доминик Янков пробва късмета си с премерен удар от удобна позиция, но стражът Славов бе на мястото си и спаси. Последваха нови два удара само в рамките на две минути, дело на Рик Джонатан и  Ихинио Марин, но не успяха да преодолеят вратаря на Спартак Варна.

Първият удар на сметката на гостите дойде след четвърт час игра и бе дело на Виктор Митев, но Серджио Падт не срещна трудности и спаси.

В 23-ата минута Лудогорец удвои преднината си след нов гол на Спас Делев. След отлична атака на домакините, топката попадна в Рик Джонатан, който намери с прецизно подаване Делев, за когото не остана нищо друго освен да насочи топката в мрежата за 2:0.

В 27-ата минута Лудогорец бе много близо до нов гол, но вратарят на гостите отново показа класа. Доминик Янков изведе Рик Джонатан отдясно, той пое топката и стреля по диагонала, но стражът на Спартак Варна парира изстрела и предотврати сигурно попадение.

Резултатът стана класически в 33-ата минута след нова показна атака от страна на домакините. Доминик Янков асистира за Каули Оливейра, който с удар от въздуха не остави шансове на Славов.

След почивката на терена за Лудогорец се появиха Симон Слуга, който записа и своя неофициален дебют за шампионите, Бернард Текпетей, Сотириу, Шоу, Шакил Пинас, Тихомир Димитров и Георги Терзиев.

Началните минути на втората част не предложиха интересни ситуации пред двете врати. Малко след подновяването на играта през второто полувреме, нападателят на домакините Кирил Десподов получи много неприятен удар в коляното, но въпреки това успя да продължи срещата.

Именно Десподов реализира следващия гол за шампионите. Капитанът на „орлите” пое топката отляво и направи страхотен пробив по крилото. Нападателят стигна до аутлинията, където преодоля двама играчи на гостите, след което нагласи топката си на десния крак и матира вратаря на варненци за 4:0.

Десет минути преди края на двубоя Брандао също обстрелва вратата на Спартак Варна, но изстрелът му не се получи и топката излезе в аут.

В заключителните моменти на срещата темпото на игра падна значително, като опасностите пред двете врати почти липсваха. В крайна сметка Лудогорец записа изразителна победа в последната си проверка преди подновяването на шампионата в efbet Лига.

Първият официален мач на тима е на 13-ти февруари, тази неделя, когато „орлите“ гостуват на Арда в отложен мач от 4-ия кръг на efbet Лига.

ЛУДОГОРЕЦ – СПАРТАК (ВАРНА) 4:0
1:0 Спас Делев (4)
2:0 Спас Делев (23)
3:0 Каули Оливейра (33)
4:0 Кирил Десподов (66)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: Серджио Падт, Оливие Вердон, Игор Пластун, Жан Крничник, Илкер Будинов, Алекс Сантана, Доминик Янков, Каули Оливейра, Ихинио Марин, Рик Джонартан, Спас Делев;

Треньор: Анте Шимунджа;

Спартак (Варна): Славов, Велислав Боев, Василев,  Петър Патев, Архан Исуф, Веселин Любомиров, Цветан Илиев, Янчо Андреев Мехмед Сабри, Виктор Митев, Иван Колев;