3. Лудогорец записа 10-а поредна победа в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец записа 10-а поредна победа в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите спечелиха гостуването си на Берое с 2:0 и се отдалечиха на 14 точки от втория в класирането

Лудогорец спечели 10-а поредна победа в А група след успех с 2:0 при гостуването си на Берое в 26-ия кръг на първенството. В 39-ата минута Венцислав Керчев се възползва от грешка в отбраната на заралии и откри резултата, а в добавеното време на второто полувреме Марселиньо сложи точка на спора с втори гол.

Берое и Лудогорец направиха равностойно първо полувреме, като и двата тима имаха своите шансове, но шампионът показа повече ефективност в атака и поведе в резултата преди почивката.

Още в 4-ата минута Спас Делев получи отдясно и можеше да открие резултата, но Козмин Моци се намеси решително преди футболиста на Берое да нанесе удар.

Останал непокрит на левия фланг Исмаил Иса получи топката, но се забави и бранител на гостите му отне.

Опасна атака на Лудогорец организирана от Йордан Минев завърши с удар на Вандерсон от малкия пеналт, но Благой Макенджиев беше покрил добре ъгъла си и успя да отклони в корнер.

Страхотен пропуск направи Исмаил Иса в 34-ата лиши заралии от гол аванс. Емин Ахмед намери своя съотборник в наказателното поле, Иса технично прехвърли Козмин Моци и последва технично изпълнение на нападателя от границата на вратарското поле, което обаче не намери целта.

В 39-ата минута при центриране от фаул от отбраната на домакините не реагира добре и остави Венцислав Керчев да нанесе удар в движение, който намери долния ляв ъгъл за 1:0.

През второто полувреме динамиката се запази и също не липсваха положения пред двете врати.

Том получи неочакван подарък от бранител на разградчани, но след удара му топката мина встрани от напречната греда. При почти идентична позиция Вандерсон също не показа точен мерник няколко минути по-късно.

В 71-ата минута Исмаил Иса направи фрапантен пропуск на опразнената от Владо Стоянов врата. При центриране в половината на Лудогорец вратарят на гостите излезе неразчетено и Иса остана сам срещу Козмин Моци, но не успя да пусне топката покрай бранителя и румънецът изчисти с глава от голлинията.

Опитите на Берое за изравнително попадение в заключителните минути не доведоха до нищо сериозно, вместо това гостите показваха повече острота в атака и в последната четвърта минута от добавеното време след комбинация между Кишада и Марселиньо, последният с мощен шут оформи крайното 2:0.

9 0 Монтана 22 3 7 12 15:24 -9 16
Започна изграждането на най-модерния стадион в България (ВИДЕО)

Първите дейности около строежа на „Армията“ вече са факт

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна

„Трябва да изплуваме от тинята“

Караманджуков: Здравето на децата е на първо място

"Спортът е изключително важно нещо"

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври