3. Лудогорец записа престижно равенство с Евертън на Гудисън парк / видео /

Лудогорец записа престижно равенство с Евертън на Гудисън парк / видео /

Разградчани играха като равен с равен с "карамелите" и закономерно завършиха 1:1

Отборът на Лудогорец записа престижно равенство 1:1 в контрола с елитния английски Евертън на стадион „Гудисън парк” в Ливърпул.

Домакините откриха резултата след точно изпълнена дузпа от страна на Лейтън Бейнс в 41-ата минута. Марселиньо обаче изравни в 69-ата след изпълнение на заучено положение и известна доза късмет.

Разградчани показаха много добра игра срещу далеч по-именития си съперник от Премиър лийг. Гостите дори започнаха по-активно двубоя и можеха да открият резултата още в 4-ата минута, но Димо Бакалов пропусна от чиста позиция. Четири минути по-късно пък попадение на Емил Гъргоров бе отменено поради засада.

Постепенно „карамелите” изравниха играта и на свой ред погледнаха към вратата на Чворович. Така в 25-ата минута Осман разтресе напречната греда.

След това обаче българите отново вдигнаха оборотите и на няколко пъти имаха възможност да се разпишат. Пропуски пред вратата, пазена от Тим Хауърд обаче направиха, Бакалов, Дяков и Гъргоров.

В крайна сметка отборът на Евертън бе този, който пръв нанесе своя удар. В 41-ата минута Кайсара събори Аничебе в наказателното поле на Лудогорец и главният рефер Глен Фой не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Лейтън Бейнс, който хладнокръвно реализира за 1:0.

През втората част темпото на игра спадна, като това бе продиктувано от многото смени и проливния дъжд, който се изсипа над Ливърпул.

Въпреки това „орлите” отново имаха няколко много добри ситуации за гол.

Разградчани обаче извадиха сериозен късмет в 58-ата минута, когато Никица Йелавич елегантно прехвърли Чворович, но резервата Гулдан притича и със сетни сили успя да изчисти топката от голлинията.

Добрата игра на Лудогорец даде резултата в 69-ата минута. Тогава след изпълнение на заучено положение топката попадна в Емил Гъргоров, който веднага стреля, но ударът му бе блокиран. Марселиньо обаче направи добавка от малък ъгъл и изравни резултата, след като кълбото първо срещна левия страничен стълб зад Тим Хауърд.

В самия край на срещата Евертън стигна до нов гол, дело на Форестър, но за радост на българите, попадението не бе зачетено, тъй като страничният съдия бе вдигнал своя флаг.

По този начин отборът на Лудогорец записа изключително престижен резултат, макар и в контрола и отново дава заявки, че ще се бори за първото място в родната „А” група.