3. Лудогорец започва атаката на груповата фаза в Шампионската лига

Лудогорец започва атаката на груповата фаза в Шампионската лига

Превю за мача с Динамо Батуми

Лудогорец се изправя срещу грузинския Динамо Батуми в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата е от 21:00 часа и ще бъде излъчена  по DIEMA SPORT. Може да я проследите минута по минута и с NOVSPORT.COM.

Лудогорец записа силна предсезонна подготовка, като успя да спечели и четирите си мача, вкарвайки цели 12 гола и допускайки едва един. Това говори за силно представяне на тима на Георги Дерменджиев. Той няма сериозни кадрови проблеми, като единствено Квадво Дуа няма да е на линия за срещата. Швейцарският национал приключи участието си на Евро 2024 едва преди няколко дни и ще бъде на линия за клубния си тим на по-късен етап.

Родният шампион ще направи пореден опит тази година да влезе за трети път в груповата фаза на най-комерсиалния турнир на Стария континент. През миналата година пътя на Лудогорец към целта бе пресечена от Олимпия (Любляна) във втората фаза на надпреварата.

Ако се справят с Динамо, разградчани ще срещнат победителя от двойката Пюник (Армения) - Динамо Минск (Беларус) в следващата фаза. При отпадане от грузинците Лудогорец ще срещне загубилия от двойката ТНС (Уелс) - Дечич (Черна гора) във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Динамо Батуми е шампион в местното първенство, като надпреварата там вече започна с турнир по Суперкупата на страната. Динамо завърши на трето място, като определено не изглеждаше убедителен и в двете си срещи. Тимът завърши кампанията миналия сезон само с една победа в последните си шест мача.