3. Мадански след боя над Австрия: Любо Пенев ни донесе късмет, отказахме ги за едно полувреме

"Важното е да останем здраво стъпили на земята"

Селекционерът на младежкия национален отбор Михаил Мадански коментира успехът на неговите момчета в Австрия, където младите „лъвчета” се наложиха с 2:0 и така увеличиха сериозно шансовете си за класиране на Европейското първенство през 2013 година в Израел.

„Всяка победа увеличава шансовете ни. Но не трябва да се уповаваме само на един мач. Пътят е много дълъг. За мен изиграхме едно перфектно първо полувреме. В него отказахме отбора на Австрия. Втората част бяхме малко по-слаби. В тези мачове изключително важен е резултатът.

Целта е да оставим момчетата на земята след победата. Знаем, че ние българите сме на крайностите. Опитът показва, че два мача с един и същ противник подред са много рискови.

За мен сме изиграли едно прилично първо полувреме, но предстой второто, което е много важно. Надявам се да извлечем максимума.

Не съм говорил още с момчетата, сега ще ги оставя да се порадват. Да изпият по една бира, утре ще говорим за това, което предстои”, заяви Мадански пред „Дарик”.

„Разбира се, че говорих с Любо Пенев, който постоянно е с нас. Той ни донесе късмет и позитивизъм, защото е една светла личност.

Присъствието му беше много добро за нас”, допълни селекционерът, който вероятно ще извика още един футболист за мача с Австрия във вторник, тъй като Георги Костадинов ще бъде наказан заради натрупани жълти картони. В отбора има няколко травми, но на този етап няма яснота колко сериозни са те.

Бивш треньор на ЦСКА и Локо Пд поема Хебър

Бруно Акрапович ще бъде новият наставник на „зелените“

Ивелин Попов намекна, че Станислав Шопов се завръща в Ботев (Пловдив)

Вижте какво написа Попето за халфа на ЦСКА

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи