3. Малките „лъвчета” сломиха Люксембург за втората си победа (ВИДЕО)

Малките „лъвчета” сломиха Люксембург за втората си победа (ВИДЕО)

България се наложи с 3:0 пред около 3000 зрители на „Лудогорец Арена”

Националният отбор на България до 21 години победи убедително селекцията на Люксембург в квалификационен двубой от Пета група за Евро 2017 г. Футболистите на Антони Здравков се наложиха с 3:0. Срещата се проведе на стадион „Лудогорец  Арена” пред около 3000 зрители. Победата за България можеше да още по-категорична – нашите напълно надиграха съперника си, като създадоха голям брой опасни положения.

Голмайстори станаха Борислав Цонев, Антонио Вутов и Кирил Десподов. Гостите зазавършиха двубоя с 10 души, след като капитанът Бен Фогел получи директен червен картон.

Така, България е на второто място в групата с актив от 6 точки, колкото имат Уелс и Румъния.

Първата опасност пред вратата на Люксембург бе създадена още в третата минута. Тогава Вутов изведе Минчев срещу вратаря, но ударът му бе отразен.

Резултатът бе открит в 17-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле и там с глава Борислав Цонев не остави шансове на вратаря.

Малко по-късно обаче, голмайсторът Цонев напусна двубоя принудително. На негово място влезе Кирил Десподов.

Антонио Вутов направи 2:0 с левия крак в 35-ата минута. Той получи пас от Мики Орачев с гръб към вратата, обърна се веднага и отправи силен, неспасяем удар. Малко по-късно отново той бе в центъра на вниманието, като отправи коварен удар с глава след центриране на Василев, но топката профуча на сантиметри от гредата.

В края на полувремето, Десподов се откъсна опасно, но бе спънат на границата на наказателното поле и футболистът на Люксембург Бен Фогел получи директен червен картон.

Третият гол падна в 78-ата минута Христо Попадийн центрира в наказателното поле, там с глава футболистът на Литекс Кирил Десподов се разписа.

Състав на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: 1.Георги Китанов, 4. Мики Орачев, 5. Пламен Гълъбов, 6. Христо Попадийн, 10. Борислав Цонев, 14. Радослав Терзиев, 16. Георги Минчев, 18. Милен Гамаков –к, 19. Александър Василев, 20. Антонио Вутов, 21. Радослав Цонев.

Резерви: 12. Красимир Костов, 7. Кирил Десподов, 8. Никола Колев, 9. Цветелин Чунчуков, 13. Стеван Велков, 17. Георг Илиев, 22. Янис Карабельов.

Селекционер: Антони Здравков

Люксембург: 1. Валентин Руле, 2. Тони Мастранджело, 3. Седрик Сакрас, Бен Фогел – к, 6. Милош Тодорович, 7. Кевин Кергер, 8. Ненад Драгович, 9. Джеф Ласчак, 11. Лука Дуриати, 14. Рикардо Коуто Пинто, 16. Мишел Бечтолд.

Резерви: 12.Том Отел, 4. Алдин Скендерович, 10 Флориан Бонерт, 13. Ное Еверт, 15. Свен Калиса, 17.Данел Синани, 18.Марвин Мартинс

Селекционер: Клод Кампос

Съдия: Сергеиус Слива (Литва)

Генчев: Спирам войната с ЦСКА