3. Малшанс в последната контрола на ЦСКА в Австрия и загуба от Карабах (ВИДЕО)

Малшанс в последната контрола на ЦСКА в Австрия и загуба от Карабах (ВИДЕО)

"Армейците" на два пъти бяха спрени от гредата

ЦСКА допусна загуба с 0:1 от Карабах в четвъртата си контролна среща по време на лагера си в Австрия. "Армейците" нямаха късмет в срещата, тъй като на два пъти ударите им срещнаха гредата на съперника.

В началните минути на двубоя ЦСКА бе по-активният тим. Момчетата на Любослав Пенев опитаха да задържат повече топката и по този начин да стигнат до опасно положение пред вратата на съперника, но това така и не се случи.

С течение на времето азерите овладяха владението на топката и започнаха да поглеждат по-сериозно към вратата на Густаво Бусато, но безрезултатно.

Карабах получи право да изпълни фал в 9-ата минута. Топката бе фронтално срещу вратата на ЦСКА, но ударът срещна стената и не затрудни стража на "червените".

Малко по-късно Вилсхут получи добра топка на границата на наказателното поле. Нидерландецът стреля, но в тялото на бранител и топката излезе в корнер. В 12-ата минута Федерико Варела стреля бе изведен пред пеналга на Карабах и опита удар, който обаче бе уловен от вратаря на азерите. В 16-ата минута Жеферсон стреля опасно от фал, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на вратата.

Карабах бе много близо до гол в 30-ата минута. Бившият футболист на Черно море Патрик Андраде напредна добре в полето на ЦСКА и стреля от средна дистанция. Ударът му обаче бе блокиран от бранител на "червените" и излезе в корнер.

Малко по-късно Гурбанли пробва да затрудни Бусато с изстрел от границата на наказателното поле, но топката мина покрай дясната греда. В 38-ата минута ЦСКА бяха много близо до това да поведат в срещата. След центриране от фал Жуниор Нзила стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Азербайджанският тим създаде поредна опасност пред вратата на Бусато в 58-ата минута, но ударът на Филип Озович не затрудни бразилския страж на "червените". Малко по-късно гредата за втори път лиши ЦСКА от гол. Греъм Кери стреля по диагонала от фал, но топката срещна левия стълб на Магомедалиев. В 70-ата минута Карабах поведе в резултата. Муса Гурбанли бе изведен отлично зад гърба на защитата на ЦСКА и с прецизен удар по земя прати топката в мрежата на Бусато. Футболистите на Любо Пенев имаха претенции за засада, но главният съдия прецени, че такава няма и попадението бе зачетено.

ЦСКА опита да натисне съперника си в търсене на втори гол, но до сериозна опасност пред вратата на азерите така и не се стигна.

ЦСКА - Карабах 0:1
0:1 Гурбанли 70

Състави:

ЦСКА: 25. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес (к), 4. Яник Уайлдшът, 5. Федерико Варела 6. Жуниор Нзила, 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедо, 29. Християн Петров

Карабах: Магомедалиев, Гарайев, Медведев, Андраде, Ромеро, Ибрахими, Малиновски, Гурбанли, Хюсеинов, Алиев, Медина

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение