3. Марек разби Надежда (Доброславци) с 6:1

Марек разби Надежда (Доброславци) с 6:1

Срещата изгледаха около 300 зрители от сектора под козирката на ст. „Бончук“ на дъждовното време

Тежка загуба нанесоха футболистите на Марек, побеждавайки гостите от  Надежда (Доброславци) с 6:1 в мач от втория кръг на Югозападната Трета лига.

Головата сметка за Марек откри  в 11-та минута, когато  Димитър Панталеев отблизо засече пас отдясно за 1:0. Гостите изравниха в 17-ата минута, когато на задна греда бе забравен Мариан Китанов, който направи 1:1. Домакините отново поведоха в 29-ата минута, след като Димитър Владимиров с глава изпрати  неспасяемо топката в мрежата на Асен Асенов за 2:1. Капитанът Александър Близнаков покачи на 3:1 минута преди края на първото полувреме.

В 60-ата минута вратарят Асенов спъна Панталеев в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов отсъди  дузпа за Марек,  която Димитър Чечев превърна в гол за 4:1.  Втора дузпа за домакините  за спъване на Милен Иванов реализира Веселин Любомиров за 5:1 в 70-ата минута.  Шестото попадение за домакините бе дело на Иван Георгиев в 85-та минута.

За отбелязване е, че през второто полувреме тимът на Надежда създаде 3 сериозни голови положения. На три  пъти Калоян Бонев изскочи зад защитата на домакините, но и в трите случая вратарят им Пламен Младенов бе невероятен и не допусна топката зад себе си.

Срещата изгледаха около 300 зрители от  сектора под козирката на ст. „Бончук“ на дъждовното време. След последния съдийски сигнал феновете на Марек изпратиха със скандирания и аплодисменти своите футболисти. Запалянковците коментираха,  че от дълго време не са виждали как техните любимци са вкарвали шест гола на стадион Бончук.  С тази победа възпитаниците на Светльо Георгиев доказаха, че са във възход и че ще бъдат фактор в групата през това първенство.