3. Марек тресна Славия в 92-ата минута (+ВИДЕО)

Марек тресна Славия в 92-ата минута (+ВИДЕО)

Дупничани се приближиха на 3 точки от Локо (Пловдив) с чудесен гол на Абушев в грозен мач на "Бончук"

С гол на Рангел Абушев в 92-ата минута Марек победи Славия с 1:0 и се приближи на 3 точки от Локомотив (Пловдив). Срещата, която бе от втория кръг на втората шестица, не предложи почти никакви футболни достойнства. Зрителите щяха да заспят до 87-ата минута, когато съдията не посмя да даде чиста дузпа за Марек. Но справедливостта възтържествува пет минути по-късно, когато потърпевшият Рангел Абушев хвърли в екстаз дупничани с великолепен шут от въздуха, направил безпомощен Марио Кирев.

По-интересно бе до 30-ата минута и в последните десетина минути на мача. Преди почивката Славия изпусна три положения срещу една греда и няколко добри замисъла на Марек. През втората част не се виждаше как ще падне гол, като грубостите и слабата игра взеха връх. В 87-ата минута обаче вратарят на Славия Марио Кирев хвана за краката Рангел Абушев, но реферът реши, че няма основания да посочи бялата точка. В добавеното време Абушев обаче получи шанс след чудесно копване отстрана на Мартин Димитров и разстреля Кирев от воле.

Така, предпоследният Марек вкара първи гол след осем мача без такъв и постигна четвъртата си победа този сезон, събирайки 17 точки, на само 3 от Локо Пловдив преди директния мач между двата тима в следващия кръг. Славия остана на 9-ата позиция с 26 точки, с 9 над опасната зона.

Марек започна по-агресивно. В 10-ата минута Милен Лахчев прехвърли излезлия напред вратар Марио Кирев, но топката срещна напречната греда. Тодор Колев можеше да отбележи на добавка, но стреля с глава слабо и неточно.

Славия установи надмощие и в 15-ата минута Манзоро получи пас по въздуха зад защитата. Ударът му с левия крак от малък ъгъл обаче беше избит с крак от Емил Михайлов.

Две минути по-късно удар на Вълчанов бе блокиран пред голлинията от бранител.

Започнаха грубостите и разправиите. Заради опасно влизане на Милен Лахчев срещу Везалов бяха показани общо три жълти картона.

Най-чистото си положение Славия изпусна в 30-ата минута, когато Манолов изчисти лошо и Везалов намери Атанасов отляво в наказателното поле. Крилото напредна до вратарското поле и шутира, но Михайлов успя да парира.

До почивката лекарите често влизаха на терена, а съдиите, които се размениха поради някаква причина (Таско Тасков довърши полувремето вместо главния Георги Давидов) показаха още два жълти картона. Темпото също спадна драстично, а футболът драстично отстъпи на грубостите.

През второто полувреме отново титулярният съдия Давидов ръководеше мача. Хаосът цареше с пълна сила. Номерата на футболистите на Марек пък не отговаряха на имената им.

А продукцията продължи да бъде постна. Нямаше дори удари, а центриранията бяха вяли.

Чак в 67-ата минута фалцов удар от малък ъгъл на Петър Атанасов можеше да навести мрежата зад Михайлов, но топката премина покрай далечната греда.

Треньорът на Марек Тенчо Тенев пусна Еньо Кръстовчев, чийто първи опит беше неточен. Тенев трябваше да извършва и втора принудителна смяна, след като Златко Бонев замени контузения Павел Петков. Преди почивката пък Тодор Колев отстъпи мястото си на Мартин Димитров.

Зрителите се събудиха с две ситуации, при които и двата отбора поискаха дузпа. Първо Кръстовчев би в ръката на Фераресо от 1-2 метра, а после Радослав Василев падна артистично. Картинката беше отчайваща.

В 82-ата минута дойде и най-доброто положение за Марек. Центриране на Златко Бонев от далеч беше засечено от Кръстовчев с глава, но Кирев хвана удара от вратарското поле.

Най-спорното положение дойде в 87-ата минута, когато Рангел Абушев изскочи сам срещу вратаря Кирев, който успя да му попречи да отправи удар. Но след това го хвана за краката и Абушев падна. Реферът прецени, че няма дузпа.

В добавеното 4-минутно продължение Марек откри с великолепен гол на Рангел Абушев, който донесе трите точки на дупничани. Чудесната асистенция с копване над защитата бе на Мартин Димитров.

Така, серията на Славия от две поредни победи бе нарушена, докато Марек постигна първи успех в 11 мача.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза