3. Минимална загуба за Левски в Залцбург при дебюта на Гонзо

Минимална загуба за Левски в Залцбург при дебюта на Гонзо

"Сините" играха обнадеждаващо добре, но Швенто вгорчи дебюта на Гонзо начело на тима с гол в 47-ата минута на първото полувреме

Българският шампион Левски записа трета поредна загуба в група „G” на турнира Лига Европа, след като броени минути отстъпи с минималното 0:1 на австрийския Залцбург. Двубоят се игра на стадион „Ред Бул Арена”, а единственото попадение в мача бе дело на Швенто в 47-ата минута на първото полувреме.

Това бе първи мач за Георги Иванов - Гонзо начело на "сините", а привържениците на отбора могат да бъдат обнадеждени от играта, която показа техният тим. През първата част аркада на дясното око получи Живко Миланов, който бе заменен на полувремето от Бензукан.

Срещата започна много равностойно, а първият точен удар в една от двете врати дойде в 18-ата минута. Тогава австрийците центрираха опасно от корнер, Петков увисна, но след това успя да се намеси авторитетно след удар на играч на Залцбург. 120 секунди по-късно Йовов направи един от запазените си ювелирни пропуски. Хичо проби отляво, последва остро центриране в наказателното поле на домакините, защитник на Залцбург отклони кълбото, но то отиде на крака на Йовов, който бе пред празната врата, но по незнаен начин съумя да уцели лявата греда на Густафсон.

В 25-ата минута Ники Димитров стреля опасно от около 25 метра, но кълбото прелетя над вратата на „червените бикове”. В 32-ата се получи нова опасна акция за българите, Хичо бе оставен сам на дъгата, но шутът му с левия крак прелетя над вратата на австрийците.

В края на даденото от рефера продължение на първата част Швенто бе оставен сам на дъгата на наказателното поле на Петков, стреля силно по диагонала и прати топката в долния ляв ъгъл на българската врата – 1:0.

Второто полувреме започна по-добре за „сините” и в 50-ата минута Сърмов опита късмета си от пряк-свободен удар, но стражът на домакините спаси. В 53-ата Зе Соарес се измъкна добре от защитата на Залцбург, но шутът му с левия крак бе доста слаб и не затрудни Густафсон.

Така дойде 61-ата минута, когато „червените бикове” можеха да решат двубоя в своя полза, след като Швенто бе изведен зад гърба на „синята” отбрана, но той си поведе твърде дълго топката и Петков се намеси и предотврати нов гол в мрежата си. В 72-ата Георги Христов получи кълбото в наказателното поле на домакините, но се засуети и опасността премина бързо.

В 79-ата минута резервата на Залцбург Ракич стреля отблизо с глава, но не съумя да намери очертанията на българската врата. В 82-ата минута домакините успяха да вкарат втори гол, който бе дело на резервата Чиомер, но той бе отменен заради засада.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и така Левски загуби визитата си на Залцбург с минималното 0:1 при дебюта на Гонзо начело на "сините".

След тази победа домакините оглавяват класирането в група "G" с пълен актив от 9 точки. "Сините" пък са последни с 0 точки от три изиграни мача.