3. Миньор отстрани Черно море след драма с дузпи в Перник (снимки)

Миньор отстрани Черно море след драма с дузпи в Перник (снимки)

След 1:1 в редовното време и продълженията, "чуковете" сразиха "моряците" при 11-метровите наказателни удари

Отборът на Миньор се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. "Чуковете" отстраниха заслужено тима на Черно море след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, а варненци играха две продължения с човек по-малко след като в 86-ата минута Сашо Александров си изкара втори жълт картон.

„Моряците” излязоха напред в резултата след като Костадин Марков си отбеляза нелеп автогол в 27-ата минута. В 69-ата минута обаче влезлият като резерва Милен Василев изпълни перфектен пряк свободен удар и изравни.

Домакините започнаха уверено срещата и наложиха сериозен натиск на своя съперник, който нямаше идея как да отбележи. „Моряците” пробваха няколко далечни удара в лицето на Георги Илиев и Росен Колев, които обаче стреляха доста неточно.

От своя страна „чуковете” организираха няколко много опасни атаки, като Фарез Брахими бе замесен в почти всяка една от тях. Бразилецът на няколко пъти достави перфектни топки за Ивайло Цветков и Въндев, които обаче стреляха покрай вратата.

Така се стигна до 27-ата минута, когато се случи най-нелогичното. Гостите поведоха след автогол на Костадин Марков, който не се разбра с излезлия напред Чворович и върна топката в собствената си врата.

Попадението смути домакините, които видимо намалиха оборотите в следващите минути, но докрая на първата част успяха да се окопитят и отново поеха инициативата. Силен удар на Том минута преди края на полувремето обаче бе спасен с мъка от Пиргов и по този начин резултатът се запази до почивката.

През втората част в игра за „чуковете” влезе Милен Василев, който вля свежа кръв и интересни идеи в нападение. Отборът на Миньор се впусна в безспирни атаки в търсене на изравнителното попадение.

Именно при една атака на резервата Василев в 69-ата минута, срещу него бе извършено нарушение от Сашо Александров, който бе санкциониран с жълт картон, а „чуковете” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Потърпевшият Василев сам се нагърби с изпълнението и отбеляза много красив гол, след като топката първо срещна дясната греда и се оплете в мрежата за 1:1.

Докрая на редовните 90 минути домакините продължиха да натискат, но не успяха да отбележат втори гол. Четири минути преди края обаче Сашо Александров си изкара втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко за продълженията.

След истинско опълчение от страна на гостите в добавеното време, „моряците” успяха да удържат равния резултат и докараха нещата до изпълнение на дузпи. Единствено Паломино бе в предни позиции за Черно море, докато всички останали негови съотборници се бяха прибрали в своята половина, бранейки със зъби и нокти равенството. Въпреки опитите на домакините, които не спряха да атакуват, след 120-те минути на стадион „Миньор” резултатът остана 1:1.

Домакините бяха по-хладнокръвни при изпълнението на дузпите и заслужено продължиха в следващата фаза след точни попадения на Бибишков, Том, Василев, Траянов и Христозов, докато решителната дузпа за "моряците" пропусна Паломино.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК !!!

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза