3. Миньор (Пк) пречупи Черно море след продължения за Купата на България

Миньор (Пк) пречупи Черно море след продължения за Купата на България

Миньор (Пк) стана последният осминафиналист за Купата на България, след като на собствения си стадион победи с 2:1 след продължения Черно море.

В герой за перничани се превърна Борислав Дичев, който вкара изравнителния и изработи победния гол за тима си. Преди това Александър Александров - Алекс бе извел "моряците" напред в резултата.

Срещата започна с надмощие на варненци, които уцелиха греда в 4-ата минута, 5-ата защитник на Миньор изчисти от голлинията, но в 10-ата логичното се случи и Алекс откри резултата.

Гологлавият магьосник отбеляза поредното си невроятно попадение за този сезон, като този път репертоарът му включваше прехвърлящ удар по диагонала.

До края на първата част нямаше особено опасни положения, а домакините изравниха в 50-ата минута чрез Боби Дичев. Той получи пас отдясно на вратата на Илчев, а силният му удар не остави шансове на варненския страж - 1:1.

До края на мача и двата тима имаха изгодни положения, но Ивайло Иванов и Карамфил Илчев успяха да опазят вратите си от нови попадения.

Така се стигна до продължения, кулминацията на които настъпи в 102-ата минута. Тогава Дичев бе съборен в наказателното поле на Черно море от Танко Дяков и за Христо Господинов не бе проблем да реализира наказателния удар - 2:1.

Подкрепяни бурно от около 800 зрители в Перник, футболистите на Миньор успяха да удържат преднината си и да се класират за осминафиналите. Там техен  съперник ще бъде Видима-Раковски (Севлиево), а този път Миньор ще гостува.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо