3. Миньор (Пк) загуби с 3:4 от Марила Прибрам

Миньор (Пк) загуби с 3:4 от Марила Прибрам

Пернишкият Миньор загуби с 3:4 от чешкия Прибрам във втората си контрола от лагера в Кипър. Двата отбора са настанени в един хотел в градчето Епископи, където се състоя и мачът.

Чехите започнаха по-мобилизирано и набързо поведоха с 2:0 с голове на Ян Калабишка в седмата минута и на капитана Михал Клеса девет минути по-късно. В 33-та минута Христо Господинов намали, но малко преди почивката бразилецът Данило направи 3:1 за чехите след бърза контраатака.

На почивката Димитър Алексиев направи няколко смени и това се отрази позитивно на играта на Миньор. В 50-та минута Самет Ашимов намали, а 10 минути по-късно Станислав Руменов-Ачо изравни за 3:3. Крайното 3:4 оформи отново Данило с втория си гол в мача след третата асистенция на Даниел Хуна.

Двата отбора се разбраха да изиграят още една проверка в понеделник.