3. Миньор победи Беласица в контрола с гол на Александър Праматаров

Миньор победи Беласица в контрола с гол на Александър Праматаров

Toва беше последната контрола за отбора от Петрич

Последният си контролен мач оt лятната подготовка за новото първенство на втора професионална лига мъжкият отбор на ОФК Беласица изигра в Перник срещу местния Миньор. Първите десетина минути преминаха  равностойно. Петричките футболисти организираха атаките си най-вече чрез Стивън Кирилов, Аспарух Смилков и бразилеца Игар Фелипе. Имаше острота в атаките на гостуващия тим, но липсваше точност в завършващата им фаза. В 15-та минута футболистите на Беласица не успяха да се възползват от неумела намеса на вратаря на Миньор Даниел Леонтиев. В 27-ма минута след центриране отдясно в наказателното поле на Беласица при меле топката не бе добре избита от защитата и това бе добре дошло за Александър Праматаров от Миньор, който от около 15 метра с директен обстрел опъна мрежата зад петричкия страж за 1:0. По-късно на два пъти вратаря на Беласица Кирил Георгиев се пласира добре след отправени директни удари по диагонала. Веднъж Калоян Йосифов от Миньор от воле не успя да простреля вратаря на петричани Кирил Георгиев.

През втората част на срещата старши треньорът на Беласица Иво Тренчев даде шанс на футболистите от резервната скамейка. Първи пропуск за домакините направи Калоян Йосифов, който не успа отблизо да удвои резултата, изпращайки топката в аут. В 56-та минута добро разиграване на гостите пред вратата на домакините, но Смилков не успя отблизо да огорчи стража им. Влезлия в игра Атанас Чепилов  след добра атака на по фланга насочи кълбото към Живко Димитров, той към Димитър Иванов, но последният му пас не бе точен. В 73-та минута главният съдия Димитър Буров видя нарушение на защитник на гостите срещу Християн Казаков от Миньор и отсъди дузпа. Борис Тютюков не успя от бялата точка срещу резервния вратар на гостите Димитър Пангев, включително и сред добавката, и резултата се запази. За петричкия тим пропуски направиха бразилеца Фелипе, Димитър Иванов и Марти Таушанов.

След мача старши треньорът на Беласица Иво Тренчев сподели: „Футболистите от отбора на Миньор играят заедно повече от две години, докато ние в момента сглобяваме състав. Добри прояви на нашите вратари Кирил Георгиев и Димитър Пангев. Сътворихме и добри атаки, които не успяхме да реализираме заради неточност в последния пас. Чисти голови положения проиграха Атанас Карачоров, Аспарух Смилков и Игар Фелипе. Контролата беше полезна за нас, за да видят футболистите на Беласица срещу какви отбори ни предстоят срещи през есенния дял на първенството на втора професионална лига. Час по-скоро трябва те да осъзнаят, че ни предстоят тежки битки във втора професионална лига. От вторник след обяд възобновявам заниманията на стадион Цар Самуил”.