3. Миньор продължава да затъва след трагично представяне в Разград

Миньор продължава да затъва след трагично представяне в Разград

8 от 8 за Лудогорец след 3:0 и две дузпи, Бадема се контузи

Шампионът Лудогорец продължава с безгрешното си представяне през новия сезон, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Миньор и така записа осмата си победа от първите осем сблъсъка в групата на майсторите.

Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена", а гостите завършиха с 10 човека, след като Венци Василев получи червен картон за игра с ръка в 53-ата минута.

Иначе Марселиньо откри резултата в 24-ата минута, а през втората част Иван Стоянов и Мирослав Иванов оформиха крайното 3:0, след като бяха точни от дузпи, отсъдени за игра с ръка на футболисти на "чуковете".

"Орлите" обаче дадоха свидна жертва, след като капитанът Емил Гъргоров получи травма и бе заменен от Кишада в края на първото полувреме.

Двубоят започна равностойно, но домакините бързо успяха да овладеят инициативата и в 11-ата минута Марселиньо намери Миро Иванов на изгодна позиция, но ударът на Деко бе неточен.

180 секунди по-късно Емил Гъргоров падна в пеналта на "чуковете" и поиска дузпа, но реферът Мартин Богдев остана безмълвен.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Гъргоров бе изведен на левия фланг на атаката на Лудогорец, изчака включване на Марселиньо, подаде му, а бразилецът от около 8-9 метра не сбърка за 1:0.

След попадението "орлите" продължиха да натискат, но атаките им нямаха нужната острота. В 35-ата минута Иван Стоянов навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, ала топката премина встрани от вратата.

За цяло първо полувреме гостите от Миньор не отправиха нито един изстрел към Чворович. Ново попадение до края не падна и така Лудогорец и Миньор се оттеглиха на почивка при минимален аванс за шампионите. "Орлите" обаче дадоха свидна жертва, след като капитанът им Емил Гъргоров напусна контузен, а на негово място се появи Кишада.

Втората част стартира ужасяващо за перничани, след като в 53-ата минута Венци Василев получи директен червен картон, тъй като спря с ръка топката на голлинията след изстрел на играч на Лудогорец. Зад топката застана Иван Стоянов, който не сбърка, удвоявайки аванса на своите.

След гола Лудогорец продължи да доминира и в 67-ата минута получи нова дузпа, този път след игра с ръка на Бумела. Мирослав Иванов се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не срещна трудности да преодолее стража на гостите за 3:0.

След това попадение темпото на игра спадна значително и двубоят просто се доиграваше. Логично и положенията пред двете врати станаха рядкост.

Нов гол до края така и не падна и Лудогорец се поздрави с класическа победа над тима на Миньор.

След победата шампионите остават еднолично начело във временното класиране с актив от 24 точки. Гостите от Перник пък остават на дъното с едва 2 пункта.

15 Етър Велико Търново 7 1 0 6 4:15 -11 3
16 Миньор Перник 8 0 2 6 3:17 -14 2

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение