3. Миньор съсипа слабия ЦСКА с 3:0 на "Армията"

Миньор съсипа слабия ЦСКА с 3:0 на "Армията"

С два гола за гостите се отличи юношата на ЦСКА Румен Трифонов, а веднъж в мрежата на Иван Караджов се разписа Даниел Златков. Това бе първа загуба на ЦСКА от началото на шампионата

Миньор (Перник) нанесе първа загуба на ЦСКА от началото на сезона. Възпитаниците на Антон Велков съсипаха „червените” на „Българска армия” с категоричното 3:0.

След този мач тимът на Любо Пенев остана на второ място в класирането с 25 точки, на една зад Черноморец. Миньор са 9-и с 13.

Срещата започна в приспивно темпо. Играчите на Любо Пенев се опитваха с постепенни атаки да стигнат до вратата на Миньор, докато гостите от Перник контраатакуваха опасно.

3000 зрители на стадион „Българска армия” замлъкнаха в 15-ата минута. След пас в дълбочина към Атанас Николов, той напредна в полето на ЦСКА, намери непокрития Румен Трифонов и левият полузащитник на гостите бе точен за 1:0.

„Червените” се опитаха да върнат веднага попадението, но далечните удари на Маркиньос и Иван Иванов минаха далеч над целта.

Трифонов направи още няколко добри атаки по левия фланг, но Караджов се справи с ситуациите пред своята врата.

В последната минута на първата част Иванов хвърли дълъг пас към Спас Делев, който отправи топката към вратата на Иво Иванов, но капитанът на Миньор с атрактивен плонж спаси.

ЦСКА започна по-активно втората част като отличен шанс за изравняване пропиля Маркиньос след центриране на свои съотборник от ъглов удар.

В 53-ата минута се стигна до втори гол във вратата на „армейците”. Христо Господинов изпълни пряк свободен удар и централният защитник Даниел Златков с глава направи 2:0 за гостите.

Домакините се хвърлиха в атаки. Любо Пенев пусна в игра опитните Тошко Янчев и Владо Манчев с цел обръщане на резултата.

В 70-ата минута Христо Господинов получи втори жълт картон и остави своите съотборници с 10 души на терена.

Само три минути по-късно Манчев бе съборен от Олегов в наказателното поле и главният съдия Радан Мирянов показа точката за изпълнение на дузпи. Зад топката застана Мишел Платини, но ударът му бе спасен по блестящ начин от Иво Иванов.

Последваха нови атаки на „червените” към вратата на Миньор, но центриранията на Делев не дадоха резултат.

5 минути преди края на редовното време фрапантен пропуск направи Манчев. Платини насочи топката с глава към вратата на Миньор, „коженото кълбо” срещна горната греда, а Владо Манчев от два метра не успя да я насочи в мрежата.

В края още два пропуска направи Манчев, за да стане победата на Миньор класическа след втори гол на Трифонов в допълнителното време. Левият полузащитник се възползва от отлична контраатака на своя отбор и с много хубав удар вкара за трети път топката във вратата на Караджов.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо