3. Мишо Александров бе избран за най-бърз дрибльор в Европа от Франк Рибери

Мишо Александров бе избран за най-бърз дрибльор в Европа от Франк Рибери

Полузащитникът на Борусия (Дортмунд) Михаил Александров се класира на първо място в Европа в престижното състезание на Франк Рибери "Ле Дуел". Финалният етап на състезанието се проведе на "Олимпиапарк", който е близо до "Олимпийския стадион" в Мюнхен. Звездата на Байерн (Мюнхен) Франк Рибери изгледа състезанието и се съсредоточи най-вече върху изявите на 19-годишния Михаил Александров, който спечели първото място в престижния турнир.

Веднага след финала, в който се наблегна най-вече на дриблиране, Франк Рибери даде на победителя Александров полагащата му се награда.

След квалификациите в Австрия, Швейцария, Германия, Франция и Словения, бяха събрани 32-ата най-бързи играчи в Мюнхен, където премериха сили. Преди да срещне Мозер, Александров се наложи с 2:0 над Ариан Османай, докато Мориц отстрани на 1/2 финалите съотборника на Александров Оскиславски

.

Все пак на финала Мишо успя да отмъсти за своя съотборник и победи 16-годишния Мориц Мозер от австрийския СВ Рийд. Михаил победи младия австриец с 2:0 спринта и във двете победи постигна нечувано еднакво време от 23,06 секунди. Мишо Александров не само, че спечели състезанието, но и подобри рекорда за най-бързо минаване на препятствията. Той постигна на 1/2 финала време от 22,81 сек, което е най-добро за целия турнир.

Нашето момче вече може да се радва на наградите, които получи. Мишо получи една година, в която може да играе с най-новите версии на ней-леката обувка Nike Mercurial Superfly. Тази обувка е патента на Nike Flywire Technology и с нея играят само футболисти като Франк Рибери, Кристиано Роналдо и Златан Ибрахимович.

Мишо показа завидна скромност при награждаването и запази самообладение, въпреки че признанието му е доста голямо, както към него, така и към българския футбол, тъй като той бе избран за най-бързия дрибльор в Европа, който участва в надпреварата.

"Ти си най-бързият от твоя отбор", зададоха въпрос организаторите към Мишо, а той отговори по следния начин "Ние сме може би трима най-бързи в отбора, но този път късмета бе с мен".

Загубилият Мориц остана много разочарован, след като изгуби финала. "На финала загубих концентрация, а това не трябваше да се случва", сподели след загубата 16-годишния талант.

Преди финала интервю даде и самият Рибери, който каза, че във футбола трябва винаги да си на 100 процента концентриран в топката и върху противника си и именно това е единственият начин за успех.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо