3. Митко Илиев антигерой за Локо Пд при равенство с Берое (ВИДЕО)

Митко Илиев антигерой за Локо Пд при равенство с Берое (ВИДЕО)

Срещата завърши 1;1

Локомотив Пловдив и Берое завършиха наравно 1:1 в мач от втория плейофен кръг в горната четворка от втората осмица на efbet Лига. Гостите поведоха в 26-ата минута чрез Стив Фуртадо, който бе изведен сам срещу вратаря от Тунгава. В края на първата част се разигра екшън пред вратата на Берое. Венсан Марсел направи пропускът на сезона, като не уцели топката пред празната врата. Малко след това Димитър Илиев изравни от дузпа. Капитанът на "смърфовете" пропусна 11-метров наказателен удар в добавеното време на срещата.

В първия четвърт час на срещата до интересни моменти пред двете врати не се стигна, макар в 11-ата минута Локомотив Пловдив да имаше претенции за дузпа за нарушение на Мирослав Енчев срещу Димитър Илиев, но те не бяха уважени.

Заралии излязоха напред в 26-ата минута на мача, когато Алиун Фал свали с глава към Абубакар Тунгара, а той чукна топката към Стив Фуртадо, който остана сам срещу Илко Пиргов и с елегантен удар успя да намери мрежата му за 0:1.

В 41-ата минута на мача Венсан Марсел кандидатства за пропуск на сезона! Александър Василев получи подаване от Димитър Илиев, преодоля Генадий Ганев и Мирослав Енчев и подаде към Венсан Марсел, който бе на 1 метър сам срещу празната врата, но се размина с топката.

Две минути по-късно Александър Василев стреля от далечна дистанция, но Генадий Ганев отби, при последвалите действия топката достигна до Димитър Илиев, който стреля от близка дистанция в ръката на Мирослав Енчев, но преди това тя се бе ударила в крака му. След преразглеждане с ВАР Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад топката застана самият Илиев, който реализира.

В 47-ата минута Алиун Фал центрира към Мирослав Енчев, който стреля с глава, но право в ръцете на Илко Пиргов.

Седем минути по-късно Александър Василев си спря по отличен начин топката, с което елиминира Джонатан Перейра и излезе на добра позиция, но ударът му с по-слабия ляв крак не затрудни по никакъв начин Генадий Ганев.

В 79-ата минута Преслав Боруков стреля неточно. Минута по-късно и Умарбаев шутира в аут.

В добавеното време на срещата Димитър Илиев отново Димитър Илиев стреля от близка дистанция към вратата на Берое и отново Мирослав Енчев застана на пътя на топката, като и този път игра с ръка, като получи втори жълт картон и бе изгонен. Последва и втора дузпа, която този път бе спасена от Генадий Ганев. Украинецът спасява 11-метров наказателен удар за втори пореден кръг, след като отрази изстрел на Галин Иванов при домакинството срещу ЦСКА 1948.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо