3. Мненията след мача Локомотив (София) – Левски

Мненията след мача Локомотив (София) – Левски

Всички мнения след срещата от турнира за Купата на България Локомотив (Сф) - Левски, завършила 1:2.

Треньорът на Левски Емил Велев остана доволен от победата на неговите футболисти в мача срещу Локомотив (София) за Купата на България. Той смята, че въпреки победата, футболистите на Левски на са показали 100 процента от възможностите си. Велев не пожела да коментира ситуацията около Николай Димитров, който не получава достатъчно шанс за изява, но не пропусна да го похвали за победния гол с който Левски победи.
"Получи се един много тежък мач. Естествено не можахме да покажеме нашите качества на 100 процента, тъй като видяхте, че и теренът бе много тежък. Може би от снеговалежа и дъджа, който валя цял ден. Радвам се, че моите футболисти проявиха характер и мисля, че надтичахме играчите на Локомотив (София) за тези 120 минути", заяви Велев.
"От мен няма да чуете да отлича даден футболист и това е отборен спорт. Футболът е колективен спорт и свалям шапка на всички мои футболисти. Това, че Ники вкара втория гол е прекрасно и той е наистина един много добър футболист и това, че той ни класира напред е страхотно. Свикнали сме в България да правим драми и може би трябваше да се срещнем с Локо на финала. Те са много добър отбор и с повече желание и по голяма битка успяхме да победим за наша радост. За мен бе нормално да има влизания един в друг и просто на този тежък терен топката е непредвидима и като отскочи ти просто тръгваш към нея. Не съжалявам, че реагирах на съдийските решения и когато видя нещо нередно е нормално да реагирам на такива неща. Не съм видял Тодор Батков на стадиона", допълни още треньорът на сините.

"Получи се много добър мач, на терена играха два силни отбора. Смятам, че загубихме незаслужено, тимът на Левски успя да се възползва от грешките ни. Честитя победата на „сините”, изрази мнението си старши треньорът на Локомотив София Драгомир Окука след загубата срещу левски за Купата на България.
Влязохме в срещата с належащи проблеми с контузени, което сериозно ощети възможностите ни за смени в изиграните две продължения. Локомотив игра добър футбол. Отпадането ни от турнира за Купата на България не трябва да изглежда странно, като се вземат в предвид силният противник и тежкият терен. След 120 минути игра загубата няма как да не тежи. Трябва да гледаме напред в понеделник е следващият ни мач предстои ни подготовка.
Съдията не приложи равни критерии за отборите при оценка на игровите ситуации. За локомотив отсъждаше жълти картони за Левски не. Такава бе преценката на съдията  един фаул или картон можеше да реши крайния изход на двубоя. Към самия край тимът ни вече беше психически отпаднал.

Съвестта ми е чиста. Това заяви пред Канал 3 след мача за Купата на България между Локомотив (Сф) и Левски главният съдия на срещата Стефан Спасов. Както е известно в 28-ата минута на мача Георги Иванов падна в наказателното поле и поиска дузпа. В ситуацията обаче имаше видима симулация. Стефан Спасов не даде дузпа, но и не даде жъкт картон на Иванов, който му се падаше втори.
„Ситуацията беше много спорна. Не бях убеден в отсъждането си. В тези мигове имаш само миг, за да отсъдип. Щом Димо Момиров казва, че е трябвало Георги Иванов да бъде изгонен, значи е така. Теренът бе много тежък”, каза още реферът.

Изпълнителният директор на Локомотив (София) Иво Тонев остана много разочарован след загубата на неговия тим от Левски в мач от 1/8 финалите на Купата на България. Тонев не пропусна да отбележи традиционните слабости на неговия отбор, който според него играе много добре срещу грандовете, но губи.
"Изиграхме едно трагично първо полувреме. Очаквахме умора от страна на футболистите на Левски, които имаха тежко гостуване в Перник. Допуснахме характерните ни стари слабости. Първото полувреме поведохме и допуснахме уникална глупост две минути след това, за да ни бъде вкаран гол. Мисля, че Левски бяха по-активни през второто положение, докато нашият отбор прие играта в половината си. Може би разчитахме повече на контраатака. Съжалявам, че за пореден път, че срещу водещ отбор играхме силно и загубихме. През второто полувреме ги надиграхме. Според мен, Гонзо трябваше да получи втори жълт и червен картон в ситуацията при която искаше дузпа. Ние имахме същото положение в началото на първенството, когато Балдовалиев получи втори жълт и червен картон при подобна ситуация", заяви Тонев.
Той добави още, че през продълженията Левски отново е бил по-активният отбор на терена.

Георги Петков коментира изхода на срещата между Локомотив и Левски. "Успяхме да победим . Нормално е да стават грешки, но Левски не може да си позволи да получава гол от статично положение. Локомотив игра по-затворено и единствено успя да ни застраши главно от статични положения. Не е важно, че победихме в продълженията. Двубоя завърши с добър край за нас, трябваше да решим крайния изход по-рано, но е добре. Нормално е противниковият отбор да има претенции към съдийството, всеки на губещата страна би недоволствал. До края на полусезона имаме още една среща и ако постигнем успех, а съперника ни допусне грешка ще зимуваме на първо място в класирането”, заяви Георги Петков.

Собственикът на Локомотив (София) Николай Гигов отново бе бесен след отпадането на Локомотив от Левски. Президентът на „червено-черните” за пореден път бе недоволен от съдийството. „Това бе най-добрия мач този сезон в нашия шампионат според мен. Стефан Спасов трябваше да изгони Гонзо, след като той падна да иска дузпа и симулира”, заяви Гигов и си тръгна от „Надежда”.

Живко Миланов сподели впечатленията след края на срещата за Купата на България, в която Левски отстрани тимът Локомотив София. Справихме се. Получи се добър двубой, въпреки тежкия терен. Не се притеснявам кой ще срещнем в следващия кръг, ние сме Левски това не трябва да ни притеснява.
Не мога да коментирам съдийството и отсъждането на рефера относно спорната ситуация с падането на Георги Иванов бях далеч от ситуацията.

Спортно-техническият директор на Левски Даниел Боримиров остана доволен от победата на неговия отбор над Локомотив за Купата на България. “Получи се добър футболен мач. За условията, при които играха двата отбора, преобладава единоборствата. Доволен съм от себераздаването на момчетата. Няма да коментирам съдийски решения. Това го казах още отдавна.”
„Велев ще води Левски и през следващия полусезон. Отборът от мач на мач показва по-голямо израстване. Ще имаме доста време да се подготвим по най-добрия начин. В следващите няколко седмици ще имаме време да обмислим на кои постове ще ни трябват нови попълнения”, каза бившият футболист.

Председателят на Съдийската комисия Димо Момиров оцени като лошо съдийството на главния рефер в днешния мач Стефан Спасов.
Според бившия международен рефер Спасов е спестил червен картон на Георги Иванов – Гонзо в 28-ата минута. Тогава играчът падна в наказателното поле и поиска дузпа като видно симулира, но не получи втори жълт картон.
Димо Момиров каза, че е гледал няколко повторения на почивката и е убеден, че има симулация. Попитал е Стефан Спасов защо не го изгонил и реферът е обяснил, че не бил сигурен дали има съприкосновение.

В отбора имаше доста умора. Преди два дни играхме. Радващото е обаче, че победихме. Това заяви веднага след мача пред камерите на Ринг ТВ нападателят на Левски Георги Иванов.
„Локо София винаги е труден съперник за Левски. Вече играем точно като отбор и заедно. На тези трудни терени трябва да се бориш здраво”, заяви Гонзо.

Получи се тежък мач, но хубавото, е че победихме, отбеляза играчът на Левски Георги Сърмов след победата с 2:1 над Локомотив София. "И двата отбора имаха своите положения, ние обаче, успяхме да ги реализираме. Който и съперник да ни отреди жребия, ние отиваме да го победим", допълни футболистът.

Не мисля, че аз съм герой на мача.  Целият отбор е герой. Това заяви авторът на второто попадение за "сините" Николай Димитров, в мача за Купата на страната срещу Локомотив София. "Няма значение, кой отбор ще ни отреди жребият, ние сме Левски и не се плашим от никого. Имахме негативна серия, затова сега излязохме мотивирани до краен предел. След отпадането от Евро турнирите, нашият отбор се сплоти. Всички футболисти имат боен дух и показват добра игра. Надявам се да продължим така и да завършим първи", коментира играчът на Левски след победата с 2:1. "Всеки футболист има и добри, и лоши моменти, но не мисля че сега изживявам възход. Щастлив съм в Левски и сега не мисля за друг отбор", допълни футболистът.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо