3. Монтана докопа точка от Локо Пловдив (снимки+видео)

Монтана докопа точка от Локо Пловдив (снимки+видео)

Тимът на Стефан Грозданов не се даде на "смърфовете" на "Огоста"

Монтана стигна до равенство 2:2 при домакинството си на Локомотив (Пд). Смърфовете поведоха в резултата чрез Даксон, но допуснаха обрат до почивката след попадения на Димитър Кр. Илиев и Луис Едуардо, а през второто полувреме стигнаха само до изравняване чрез изгонения в края Джереми Родригес. Домакините се бориха до последно и с много усилия успяха да спечелят точка от тежкия двубой на стадион „Огоста”.

Първото полувреме се разви много равностойно. Сякаш гостите имаха превес, но това не се материализира в цифровото изражение на таблото на почивката. Напротив – Монтана водеше с 2:1 след много ефективна игра. Домакините реализираха и двете си положения пред вратата на Лучини, а в тяхната основа беше Димитър Кр. Илиев.

През втората част двубоят беше двуостър, а гостите направиха всичко по силите си, за да обърнат резултата в своя полза. Стигнаха обаче до само един гол за крайното 2:2, като в самия край Джереми Родригес получи втори жълт картон и тотално уби надеждите на своите. В 64-ата минута Здравко Лазаров имаше сериозни претенции за дузпа, след като бе побутнат в наказателното поле от Дюлгеров.

Първоначално Монтана беше по-активният отбор, но постепенно Локо Пд завладя центъра и започна да щурмува противниковата врата. Лазаров, Лукич и Даксон тормозеха защитата на домакините. В 28-ата минута логичното се случи и Даксон отбеляза след грешка на Димитър В. Илиев. Бразилецът се възползва, завъртя се умело на границата на пеналтерията и с нисък премерен удар не остави шансове на Христо Иванов.

Монтана обаче изравни само шест минути по-късно, когато Димитър Кр. Илиев премина цялата защита на смърфовете и разстреля Флориан Лучини.

Две минути по-късно Локо пробва да си върне преднината, но Венков стреля над вратата от удобна позиция.

Монтана осъществи пълен обрат минута преди края на полувремето. Димитър Илиев проби отляво и поднесе топката на Луис Едуардо, който от точката за изпълнение на дузпа я прокара зад гърба на Лучини за 2:1.

След подновяването на играта борбата взе превес. От самото начало Локо се хвърли в атака, а Монтана действаше със страховити контраатаки. В 54-ата минута Лучини допусна фрапантна грешка, която можеше окончателно да убие интригата. Късметът обаче беше на страната на „черно-белите”.

Десет минути по-късно Лазаров изглеждаше, че е съборен в наказателното поле от Дюлгеров, но реферът Вихрен Манев не даде дузпа. Капитанът на гостите оспорваше бурно решението на арбитъра.

В 67-ата минута Локо успя да изравни, макар и не без помощта на Борис Кондев. Той отклони топката при удар от нулев ъгъл на Джереми Родригес и спомогна за попадението на гостите за 2:2.

В 79-ата минута Монтана имаше страхотна възможност да излезе отново напред в резултата, но късметът за втори път помогна на гостите. Удар на Мечечиев от малък ъгъл рикошира и топката се разходи по голлинията, без да я премине.

Три минути по-късно Даксон излезе сам срещу Христо Иванов, но стражът скъси ъгъла на време и улови.

Така двубоят справедливо приключи при равен резултат.

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен