3. Монтана с осакатен състав на „Ивайло“

Монтана с осакатен състав на „Ивайло“

Етър с призив към феновете преди ключовото домакинство

Монтана ще е с осакатен състав при гостуването на Етър днес при повторния дебют на Светлан Кондев като треньор.

Именно той ще води отбора в оставащите до края на сезона две или три срещи, след като замени на поста Атанас Атанасов-Орела, който в събота разтрогна договора си с клуба по взаимно съгласие.

Кондев обаче няма да може да разчита на основни футболисти като Тони Тасев, Владимир Айтов, Сергей Георгиев и Раян Сенхаджи.

Първите двама са наказани, а другите контузени и пропускат мача на стадион "Ивайло". Георгиев бе опериран вчера в Окръжна болница в София.

Нападателят, който на 15 май стана на 29 години, пострада тежко през второто полувреме на домакинската среща със Славия на стадион "Огоста".

След сблъсък с  вратаря на гостите Светослав Вуцов Георгиев бе откаран в монтанската болница, а поставената диагноза бе двойна фрактура на десния глезен.

С напускането на Орела изглежда, че монтанчани донякъде са се примирили със съдбата си, че ще изпаднат или ще играят бараж за оцеляване.

Етър излезе с послание за помощ към феновете си преди днешното изключително важно домакинство на Монтана. Само победа ще остави болярите в битката за бараж.

„Боляри, в края сме на четвъртия пореден сезон, в който „Етър” е в елита на родния футбол. Във вторник от 17:30 ч. „виолетовите” излизат в последното си в това първенство домакинство на стадион „Ивайло” срещу отбора на „Монтана”. Сезонът наистина бе труден за „Етър” – след неуспешния старт, в който мнозина побързаха да отпишат „болярите” за мястото им в елитната група, последва серия от 483 минути без допуснат гол след идването на новия треньорски щаб начело с Александър Томаш. „Етър” възроди шансовете си за оставане в групата и бе само на 2 минути от него в мача срещу „Славия” на 24 април, което щеше да му гарантира десетото място. За жалост, не удържахме победата. Битката обаче още не е приключила! След успеха над „Ботев” (Враца) етърци ще излязат в предстоящия мач срещу „Монтана” с една единствена цел – задължителна победа! „Етър” винаги е разчитал на своята публика и тя е доказала, че е редом с отбора във върхове и спадове. Дори и в мачовете, когато трябваше да играят пред празни трибуни, усещахме вашата подкрепа. Нашият призив е: елате и подкрепете отбора на Велико Търново и в предстоящата битка с „Монтана”. Така, както сте го правили винаги досега! Няма по-голям стимул за футболистите от това да усещат горещата подкрепа на публиката от трибуните. Защото животът е поредица от върхове и спадове, но истината е една: силни сме, когато сме заедно!“, написаха от клуба на сайта си.

Добрата новина за старши треньора Александър Томаш е, че след наказание ще се завърне стълбът в отбраната Пламен Крачунов.

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф