3. "Моряците" хванаха "акулите" в мрежата си - 2:0 за Купата

"Моряците" хванаха "акулите" в мрежата си - 2:0 за Купата

Черно море победи Черноморец с 2:0 в дербито от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Попаденията за гостите от Варна реализираха Атанас Борносузов в края на първата част и Ели Маркес в даденото от съдията продължение на срещата

Черно море победи Черноморец с 2:0 в дербито от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Мачът се игра на стадион „Лазур” в Бургас, а попаденията за гостите от Варна реализираха Атанас Борносузов в края на първата част и Ели Маркес в даденото от съдията Георги Йорданов продължение на срещата.

След 3 поредни загуби в „А” група, „акулите” на Краси Балъков допуснаха четвърто поражение и отпаднаха от борбата за Купата – на осминафинал ще играе Черно море.

Първите 20 минути на срещата не предоставиха емоции за зрителите по трибуните. Черноморец успя да организира няколко добри атаки към вратата на Пиргов, които останаха без резултатни. От своя страна единствен Миро Манолов тормозеше защитата на „акулите”.

В 20-ата минута Димов отправи силен удар, топката рикошира в бранител на Черноморец и срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Борел.

След 4 минути гредата спаси и гостите от Варна. Гонзалес центрира от фаул, Мориц се извиси във въздуха, но след удара му с глава, топката срещна горната греда на „моряците”.

Последваха спокойни минути, за да се стигне до 39-ата, когато футболистите на Черно море направиха уникална грешка в защита, но Карбони не се възползва от нея.

В последната минута на първата част гостите откриха резултата. Борносузов изпълни пряк свободен удар от около 30-ина метра, топката рикошира в играч със син екип и влетя в мрежата на Борел – 1:0 в полза на Черно море.

В началото на втората част Черноморец взе инициативата и упражни натиск към вратата на Пиргов. До опасни положения пред вратата на „моряците” обаче не се стигна.

Краси Балъков пусна в игра Цонков и Фернандес, с цел увеличаване нападателната мощ на своя тим.

В 81-ата минута Марсио Нуньо опита остро центриране, а топката мина на сантиметри от гредата. Две минути по-късно халфът изведе отлично Крумов, но нападателят не успя да преодолее Пиргов.

В даденото от съдията продължение бившият играч на ЦСКА Ели Маркес направи страхотен пробив и с мощен шут препарира Борел за крайното 2:0.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА