3. МОЩНО НАПРЕД! Хеттрик на Кайседо засили ЦСКА към полуфинал за Купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените" разгромиха Ботев (Вр) с 4:0

ЦСКА победи с категоричното 4:0 Ботев Враца в последния четвъртфинален мач от Купата на България.

Перфектна среща изигра новата звезда на "армейците" Жорди Кайседо, който реализира хеттрик и продължава да впечатлява на "Българска армия".

Домакините започнаха мача с висока преса, опитвайки се да принудят съперника да сгреши. В 10-та минута Йомов опита изстрел от дистанция, но той беше много неточен.

Минута по-късно обаче Кайседо откри. Вион пое топката до аут линията и прати центриране на втора греда, където нападателят на ЦСКА засече с глава от няколко метра!

В 13-та Ндиайе имаше отличен шанс да изравни след пас на Генов, но халфът не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 38-та минута Кайседо имаше отличен шанс да удвои аванса на своя тим, но излязъл сам срещу Дамянов стреля в обсега му. Веднага след това обаче ЦСКА получи дузпа.

Зехиров повали в наказателното Мазику и реферът посочи бялата точка. На 11-те метра застана Касйедо, който с мощен изстрел не остави шансове на Дамянов.

След почивката Тиаго и Йомов пробваха изстрели, но без особен успех. В 75-та минута обаче Кайседо оформи хеттрика си.  Мазику напредна отляво, навлезе в наказателното поле и подаде към нападателя на "армейците", който беше безпогрешен.

Само три минути след това резервата Бисмарк оформи и крайния резултат.  Той се възползва от груба грешка на Нидайе пред собственото си наказателно поле, излезе сам срещу Дамянов, когото финтира и вкара на празна врата.

Така "армейците" се класираха за 1/2-финалите по изключително категоричен начин, а на последното стъпало преди финала ги очаква някой измежду Лудогорец, Арда и Славия.

ЦСКА - Ботев Вр 4:0
1:0 Кайседо 11
2:0 Кайседо (дузпа) 39
3:0 Кайседо 75
4:0 Бисмарк 78

ЦСКА: Бусато, Матей, Жеферсон, Кох, Йомов, Вион, Мазику, Тиаго, Синклер, Кайседо, Гълъбов

Ботев Вр: Дамянов, Зехиров, Ничев, Миланов, Николов, Златински, Ндиайе, Генов, Атанасов, Домовчийски, Бабунски

90 - Край на мача!

78 - ГОООЛ за ЦСКА! Бисмарк Чарлз се възползва от груба грешка на Нидайе пред собственото си наказателно поле, излезе сам срещу Дамянов, когото финтира и вкара на празна врата

75 - ГОООЛ за ЦСКА! Кайседо оформя своя хеттрик, след като Мазику напредна отляво, навлезе в наказателното поле и подаде към нападателя на "армейците", който беше безпогрешен

63 - Йомов бе изведен добре от Иван Турицов в наказателното поле. Крилото напредна и стреля силно в близкия ъгъл, но Дамян Дамянов спаси.

58 -  Тиаго Родригес пробва силен удар от далечно разстояние, но не успя да уцели топката и мина далеч от вратата.

47 - Ботев Враца опита да застраши вратата на Густаво Бусато, но ударът на Юлиан Ненов от разстояние бе уловен от бразилеца.

46 - Начало на второто полувреме в София

45 - Край на първата част

39 - ГООООЛ за ЦСКА! Кайседо застана зад топката и с мощен изстрел в левия ъгъл матира Дамянов!

39 - Дузпа за ЦСКА! Зехиров фаулира неразчетено Мазику в наказателното поле и реферът посочи бялата точка

38 - Кайседо се озова очи в очи с Дамянов, но при опита да стреля в далечния ъгъл беше спрян от стража на гостите

36 - Гълъбов получава жълт картон след тежко влизане в краката на Петър Атанасов

17 - Кайседо си освободи място за изстрел и стреля по земя, но Дамянов нямаше проблем да улови

13 - Ндиайе имаше отличен шанс да изравни след пас на Генов, но халфът не успя да насочи топката в очертанията на вратата

11 - ГООООЛ за ЦСКА! Жорди Кайседо отново е точен за "армейците", след като Вион пое топката до аут линията и прати центриране на втора греда, където нападателят на ЦСКА засече с глава от няколко метра!

10 - Йомов пробва удар от около 20 метра, но крайно неточно

8 - Генов беше изведен добре зад гърба на защитата, спря в наказателното поле и пробва изстрел към далечния ъгъл на Бусато, но неточно

5 - Домакините започват с много висока преса и се опитват да накарат съперника си да греши при изнасянето