3. Мулдер лиши Левски от хикс в Лил (видео)

Мулдер лиши Левски от хикс в Лил (видео)

"Сините" загубиха минимално на "Метропол"

Левски допусна втора загуба в Лига Европа. Сините загубиха с 0:1 гостуването на Лил в мач от третия кръг на група „С”. С гол на защитника Шеджу в началото на втората част „песовете” успяха да вземат ценния успех, който ги праща над българския отбор в групата. Дъстли Мулдер, който иначе изигра добър мач, беше с основна вина за попадението на домакините.

„Сините” не успяха да застрашат кой знае колко вратата на съперника, но като цяло се държаха добре на терена на „Метропол”, където 15 000 се стекоха да наблюдават двубоя, въпреки стачките във френския град. Даниел Младенов, Божидар Митрев и Сержиньо Грийн се представиха на много добро ниво, за разлика от нападателя Гара Дембеле, който разочарова с играта си, както и Мариян Огнянов и капитанът Владимир Гаджев.

Треньорът на Левски Ясен Петров заложи на същия състав от мача с Пирин. На вратата застана Божидар Митрев. Отдясно в отбраната игра Дъстли Мулдер, вляво действаше Веселин Минев. Централна двойка защитници бяха Йордан Милиев и Иво Иванов, които пътуваха един до друг в самолета. В халфовата играха холандецът Сержиньо Грийн, Владимир Гаджев и Мариян Огнянов. По лявото крило атакуваше Жоазиньо, вдясно беше Даниел Младенов, а на върха на атаката - Гара Дембеле.

Левски започна по-добре и Дани Младенов отправи хубав шут в наказателното поле още във 2-ата минута, но Ландро успя да спаси.

Постепенно домакините от Лил наложиха натиск. Азар тормозеше отбраната на сините с непрестанните си пробиви по крилата. С добри изяви обаче се прояви Дъстли Мулдер, който успя да изчисти топката на няколко пъти.

В 13-ата минута Дани Младенов успя да стигне до дъгата пред наказателното поле и да стреля, ала Ландро пак спаси.

В 19-ата минута Лил удари греда. След удар на Ораняк извън пеналтерията Митрев достигна топката с върха на пръстите си тя срещна рамката.

Натискът на домакините се превърна в масиран. В 23-ата минута Митрев направи великолепно спасяване, след като Азар получи пас чак от вратаря Ландро и шутира мощно, но стражът на „сините” изби.

Постепенно Левски изтегли играта и до почивката нулевото равенство се запази.

С началото на второто полувреме Лил обаче откри резултата. Домакините се възползваха от лошо изчистена топка от страна на Мулдер при разбъркване в наказателното поле, образувало се след центриране от свободен удар, и защитникът Шеджу с глава прати топката в мрежата.

Попадението успокои домакините и на ход беше Левски. В 60-ата минута Жоазиньо проби отляво и пусна за Огнянов, който не успя да насочи добре топката и тя мина над гредата.

До края Левски вложи всички сили с намерението да изравни, докато Лил се върна в задни позиции. Българите обаче нямаха идея по какъв начин да стигнат вратата на домакините и допуснаха второ поражение в Лига Европа.

След срещата „сините” се смъкнаха на третата позиция в класирането с 3 точки. Пред тях са Лил с 4 и Спортинг, който разби Гент с 5:1, с 9. Последни са белгийците с 1 точка.

След две седмици Левски приема Лил на "Герена".