3. Мура приседна на ЦСКА и изхвърли „армейците” от Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мура приседна на ЦСКА и изхвърли „армейците” от Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Словенците изкопчиха 1:1 на ужасния терен на „Васил Левски” пред едва 6 хиляди зрители

Евробоецът на България – ЦСКА, приключи рано-рано с участието в евротурнирите. В днешния реванш от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа, „армейците” изненадващо завършиха 1:1 у дома с Мура и след 0:0 в първия мач в Словения отпаднаха от надпреварата.

”Червените” определено бяха по-добрият отбор на терена, но липсата на типичен централен нападател си каза думата и в ключовите ситуации хората на Стойчо Младенов изтърваха доста положения.

Двубоят се игра на стадион „Васил Левски” пред около 6 хиляди зрители, а теренът на съоръжението бе в окаяно състояние, осеян на места с гъби.

Иначе Апостол Попов изведе българите напред в 18-ата минута, но в 76-ата Фаич попари „червената” част от България, изхвърляйки ЦСКА от евротурнирите.

Двубоят започна с териториален превес на „армейците” и два удара на Карачанаков, които не затрудниха вратаря на гостите.

След първите 10 минути гостите привидно изнесоха играта в по-предни позиции, а първият удар към Черни дойде в 13-ата минута, когато Майер стреля изключително неточно.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Христо Янев намери Нилсон на левия фланг, бранителят центрира страхотно в пеналта, където Апостол Попов се извиси над всички и с глава дава аванс на "армейците".

След попадението картината на терена не се промени. Домакините продължаваха да владеят повече топката, като търсеха с дълги подавания зад гърба на словенската отбрана бързоногите Карачанаков и Анисе.

В 34-ата минута Присо овладя на левия фланг и навлезе мощно в наказателното поле на Мура, ударът му обаче бе спасен от словенския вратар.

Най-чистото положение на Мура през първата част дойде в 38-ата минута, когато Бохар проби добре по десния фланг и подаде по земя в наказателното поле за Фаич, който шутира от точката на дузпата, но бранител на ЦСКА се хвърли на шпагат и предотврати неприятности за Черни.

До края на полувремето Янев имаше хубава възможност за изстрел, след като бе намерен от Анисе на границата на пеналта, но шутът му рикошира в бранител и излезе в корнер. Нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „армейците”.

Втората част стартира с хубава възможност за Анисе, чийто удар обаче бе спасен от вратаря на словенците. В 49-ата минута пък, Карачанаков проби добре към центъра и шутира силно с десния крак, ала покрай вратата.

С напредване на времето обаче, словенците се поизнесоха в половината на българите, което даде възможност за няколко добри контраатаки на „червените”. При една от тях в 68-ата минута, Присо овладя в пеналта на гостите и стреля с десния крак, топката се отби в бранител и попадна в Анисе, който също шутира, но кълбото бе изчистено от голлинията от защитник на Мура.

6 минути по-късно Христо Янев намери в наказателното поле Анисе, който стреля от движение, но вратарят на Мура спаси с крак.

Така дойде 76-ата минута, когато Среш намери елегантно Фаич в наказателното поле, нападателят стреля по диагонал с левия крак и попари 6 хиляди на стадион "Васил Левски".

Само 3 минути след подновяването на играта Тодор Янчев бе изведен на чиста позиция около точката на дузпата, но при удара му бранител на Мура подложи крак и изчисти в корнер.