3. НА "АРМИЯТА": Арда спря и ЦСКА (ВИДЕО)

НА "АРМИЯТА": Арда спря и ЦСКА (ВИДЕО)

Гостите изпуснаха победата в края

ЦСКА завърши 0:0 при домакинството си на Арда от 15-ия кръг на efbet Лига. Кърджалии препънаха Лудогорец миналия кръг, а сега и "армейците" не успяха да вземат пълния актив точки от срещата си с тях.

В 18-ата минута Тобиас Хайнц бе близо до откриване на резултата. Той стреля от границата на наказателното поле по земя, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Анатолий Господинов. 15 минути по-късно Радослав Цонев отправи първи точен изстрел за Арда, но Густаво Бусато успя да избие топката над напречната греда.

В 39-ата минута Хайнц изведе Дюкенс Назон на добра позиция в наказателното поле, но ударът на нападателя на ЦСКА бе спасен от Господинов. Само секунди по-късно Енес Махмутович бе оставен напълно непокрит в наказателното поле на Арда. Хайнц сложи топката на главата на защитника, но той не успя да уцели вратата от границата на вратарското поле.

В 43-ата минута Матиас Фаетон се освободи добре от защитник на кърджалийци и стреля, но ударът му не затрудни Господинов. В добавеното време отново нападателят на "червените" стреля, като този път ударът му затрудни повече вратаря на гостите. Все пак Господинов успя да избие топката.

Малко след началото на втората част Станислав Иванов се измъкна от появилия се на полувремето Тибо Вион и стреля право в Бусато, който не бе крайно убедителен, но все пак успя да се намеси.

В 51-ата минута след дълъг тъч на Амос Юга топката попадна в Хайнц, но неговият удар бе блокиран от защитник на Арда и топката излезе в ъглов удар. 18 минути по-късно Хайнц стреля директно от пряк свободен удар, но Господинов се намеси. Секунди след това Майкъл Естрада можеше да открие резултата. Той напредна и стреля, ударът му докосна леко Пламен Крачунов и топката се отби в левия страничен стълб.

Четири минути преди края на редовното полувреме отборът на Александър Тунчев създаде още едно опасно положение, но ударът на Преслав Боруков премина на сантиметри от дясната странична греда на Бусато.

В сряда, 1-и ноември, ЦСКА гостува на Етър в отложен мач от третия кръг. Арда също ще изиграе отложен двубой от седмия кръг, като в Кърджали ще пристигне Левски.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга (к), 14. Тобиас Хайнц, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон;

Треньор: Нестор Ел Маестро;

АРДА:  1. Анатолий Господинов (к), 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 12. Принц Окезие, 19. Тонислав Йорданов, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

Треньор: Александър Тунчев.

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен