3. НА ВЪРХА: Черно море удари Ботев в уникална драма (ВИДЕО)

НА ВЪРХА: Черно море удари Ботев в уникална драма (ВИДЕО)

"Моряците" стигнаха до 4:3 в края

След уникално драматичен обрат в края на мача Черно море посече Ботев Пловдив с 4:3 в Коматево. Автогол в последната минута на редовното време донесе трите точки на варненци. Те вече са лидери в класирането на efbet Лига. "Канарчетата" остават на дъното само с една точка. Двата отбора изнесоха истински спектакъл, който впечатли неутралните зрители.

Домакините поведоха с гол на Антоан Бароан още в 8-ата минуга. Варненци обаче бързо върнаха попадението чрез Закария Беншаа (19). Отново Антоан Бароан (41) даде аванс на "канарчетата" с красив удар. Матеус Клементе (64) обаче донесе ново изравняване на резултата. Роеи Херман (66) обаче отново изведе Ботев напред. Черно море нанесе смъртоноден удар само за две минути. Най-напред Матиас курьор изравни, а след това Точукву Нади си вкара автогол.

Очаквано двубоят започна с натиск на домакините, който доведе до два поредни корнера още в първите пет минути. При втория центрирането затрудни "моряците", но Закария Беншаа изби топката на метър от голлинията.

Агресивната игра на "канарчетата" даде резултат още в 8-ата минута. Роеи Херман проби отдясно и с хубав пас по земя намери Ману в наказателното поле, който в опита си да овладее топката, я прати към Антоан Бароан. Нападателят без забавяне прати топката зад гърба на Дюлгеров за 1:0.

Продължителна атака на Черно море в 19-ата минута бе завършена ефектно от Закария Беншаа за 1:1. Той бе намерен непокрит около точката на дузпата от Виктор Попов и с премерен техничен удар не остави шансове на Аргилашки.

В 41-ата минута домакините отново ликуваха. Току-що влезлият Джеймс Ето'о  намери с меко центриране в наказателното поле Виктор Генев, който с глава отклони към Антоан Бароан и той с майсторски удар от въздуха направи 2:1.

Втората част започна с положение пред вратата на Ботев Пловдив, но Мади Кета с глава не успя да отправи точен удар. Черно море продължи да търси изравнителния гол, но трудно създаваше опасности пред Аргилашки. В 60-ата минута реферът Станислав Тодоров поиска помощ от медицинския щаб на домакините заради болки в областта на ахилеса. След кратко прекъсване той поднови играта, макар и накуцвайки.

По-добрата игра на варненци след почивката донесе ново изравняване в 64-ата минута. Мощна тупалка на Сердюк от пряк свободен удар бе избита с мъка от Аргилашки, а дебнещият Матеус Клементе стигна първи до топката и я прати в мрежата на домакините за 2:2.

Радостта на гостите бе кратка. 120 секунди по-късно Рои Херман вдигна публиката в Коматево на крака с трети гол. Левият бек на Черно море Мартин Дичев свали с глава топката в краката на израелеца, който овлядя и с плътен удар по земя отново изведе Ботев напред - 3:2.

В 87-ата минута Николай Минков прати топката високо над вратата от удобна позиция за гол. Драмата настъпи в края на двубоя, когато "моряците" обърнаха резултата само за две минути. Първо центриране на Стефан Велев намери Матиас Курьор между неориентираните Роберто Пунчец и Джеймс Ето'о и нападателят на Черно море, макар и с голяма доза късмет, отклони топката във вратата за 3:3.

В 90-ата минута шокът за Ботев беше пълен. Виктор Генев в опита си да изчисти, прати топката право в тялото на Точукву Ннади, а след рикошета влезе зад гърба на Георги Аргилашки.

БОТЕВ ПД - ЧЕРНО МОРЕ 3:4

1:0 Антоан Бароан (8)
1:1 Закария Беншаа (19)
2:1 Антоан Бароан (41)
2:2 Матеус Клементе (64)
3:2 Роеи Херман (66)
3:3 Матиас Курьор (88)
3:4 Точукву Нади (90-автогол)

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Георги Аргилашки, 2. Роеи Херман, 4. Виктор Генев - К,  6. Дилан Мартенс, 7 Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18.  Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 84. Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 15.  Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм
Треньор Желко Копич

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 15.  Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов - К, 88. Атаир Мимито, 20. Мади Кета, 31. Закария Беншаа, 9. Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 39. Николай Златев, 11.  Алекс Фернандес, 23. Лъчезар Йорданов, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 10. Велислав Василев