3. Арда с 2 от 2 в Кърджали (ВИДЕО)

Арда с 2 от 2 в Кърджали (ВИДЕО)

Късен щурм на Хебър не стигна за точка

Арда спечели второто си домакинство за сезона след 2:1 срещу Хебър в двубой от 4 кръг на Първа лига. Силни 60 минути за тима от Кърджали бяха достатъчни за успех, но в края гостите от Пазарджик имаха възможност да стигнат до точката. Тонислав Йорданов пропусна дузпа, но скоро след това Станислав Иванов откри резултата.

След почивката Илкер Будинов удвои, а почетното попадение за отбора на Веселин Великов вкара Набил Макни. Хебър остава без победа през кампанията със само 1 точка.

Първият пропуск дойде още в 8-ата минута, когато Илкер Будинов центрира по земя на втора греда, където Станислав Иванов действаше разсеяно и не успя да я засече.

Десет по-късно Арда стигна до дузпа, но последвалото изпълнение на Тонислав Йорданов бе парирано от Петър Дебърлиев.

И все пак домакините успяха да поведат при третия си опит да превземат вратата на Дебърлиев, след като Станислав Иванов бе намерен в наказателното поле и с едно запрати топката в мрежата на гостите.

Втората част започна с пропуск за гостите от Пазарджик, след като Октай Хамдиев бе изведен на позиция, от която да стреля, но играчът на "зелените" стреля в аут.

В 52-ата минута Арда удвои аванса си, като този път точен бе Илкер Будинов, изненадал Дебърлиев с удар от дистанция.

И все пак гостите успяха да намерят начин да се върнат в срещата, след като Набил Макни се възползва от пас на Фонкеу и да намали. Скоро след това Веселин Великов хвърли в игра Шейх Диаманка в търсене на точката.

В заключителните минути Хебър вдигна оборотите, а удар на Атанас Кабов намери очертанията, но Господинов успя да улови.

АРДА - ХЕБЪР 2:1
1:0 Станислав Иванов (39)
2:0 Илкер Будинов (52)
2:1 Набил Макни (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 8. Йозгюр Аксака, 10. Борислав Цонев, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов;

Резерви: 13. Петър Петров, 2. Густаво Каскардо, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 9. Чинонсо Офор, 11. Борис Тютюков, 30. Иво Казаков, 34. Сарп Полат;

Треньор: Александър Тунчев;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 7. Олексий Збун, 55. Мартин Михайлов, 23. Калоян Пехливанов, 24. Енцо Ел Фатахи, 15. Уилям Фонкеу, 20. Милен Гамаков, 70. Набил Макни, 77. Октай Хамдиев, 10. Атанас Кабов, 84. Калоян Кръстев;

Резерви: 97. Марсио Де Роса, 2. Иван Дишков, 4. Костадин Величков, 8. Кристиан Андонов, 11. Душан Вукович, 14. Янко Ангелов, 19. Георги Стайков, 21. Божидар Пенчев, 29. Шейх Диаманка;