3. Арда спечели регионалното дерби с Крумовград (ВИДЕО)

Арда спечели регионалното дерби с Крумовград (ВИДЕО)

Кърджалийци с първа победа за сезона

Арда (Кърджали) постигна дебютната си победа през новия сезон във футболната ни efbet Лига.

Възпитаниците на завърналия се това лято Александър Тунчев спечелиха с 1:0 регионалното дерби с Крумовград от втория кръг.

Единственото попадение в срещата бе дело на Станислав Иванов и падна в средата на първото полувреме.

Най-много пропуски за Клумовград направи капитанът на тима Серкан Юсеин, който игра с превръзка на главата.

В първия четвърт час нямаше положения пред двете врати, а в 20-ата минута Янко Георгиев улови центрирана топка към тарана на домакините Чинонсо Офор.

В следващата атака Арда излезе напред в резултата. Тогава Станислав Иванов пое топката отдясно, навлеза към средата на терена и с левия крак от границата на наказателното поле вкара в десния ъгъл на Янко Георгиев с техничен удар. Крилото не беше в положение на засада при поеманате на топката. Гостите имаха претенции, че Емил Виячки е играл с ръка в началото на акцията, но съдията Стоан Арсов не прие това.

Малко след половин час игра Ренан Арияш направи пропуск за Крумовград, а след това Серкан Юсеин шутира в ръцете на вратаря Анатолий Господинов.

В края на първата част пак Юсеин стреля от пряк свободен удар, но Господинов отново имаше авторитетна намеса.

В 55-ата минута Серкан Юсеин центрира от фаул, а Матей Шимич стреля от въздуха, но топката се спря във външната страна на мрежата.

В 64-ата минути капитанът на Крумовград Юсеин пропусна най-чистото положение до момента. Той бе изведен отдясно и с хубаво движение мина зад гърба на защитник, но диагоналния му удар мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Господинов.

В 78-ата минута при бърза контраатака за Арда Станислав Иванов изведе зад защитата резерзавата Стефан Статев, но вратарят Янко Георгиев излезе и изби с крак шута на играча в корнер.

До края на мача нямаше сериозни положения пред двете врати.

В класирането двата отбора разделят седмото място с еднакви показатели след втория кръг.

В третия кръг след седмица Арда ще гостува на Лудогорец, а Крумовград ще приеме друг евроучастник - Ботев (Пловдив).

Арда – Крумовград 1:0
1:0 Станислав Иванов (22)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРДА:1. Анатолий Господинов (к), 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов;

Резерви: 13. Петър Петров, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 15. Николай Жеков, 26. Бурак Акънджъ, 30. Иво Казаков, 34. Сарп Аясулу, 35. Димитър Велковск;

Треньор: Александър Тунчев;

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 24. Лазар Марин, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо, 8. Ренан Арияш, 10. Серкан Юсеин (к), 9. Рафаел Фуртадо, 19. Наско Милев;

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 12. Никола Пранджев, 11. Александър Георгиев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 22. Ерол Дост, 18. Даниел Оливейра, 77. Октай Юсеин;

Треньор: Атанас Рибарски.

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен