3. Криза във Враца! Берое ликува срещу Ботев (ВИДЕО)

Криза във Враца! Берое ликува срещу Ботев (ВИДЕО)

Тодор Янчев остава без актив начело на "зелените"

Берое продължава да впечатлява през новия сезон, след като срази Ботев във Враца с 2:1 в последен мач от 3 кръг на Първа лига.

Тимът на Хосе Луис Ачиари събра 7 точки, с което се доближи плътно зад лидера Левски. Със същия актив са още Спартак (Вн) и Ботев (Пд).

На безобразния терен на стадион "Христо Ботев" точни за "заралии" бяха Хуан Карлос Пинеда и Оиер Сариеги, а почетното попадение за домакините бе дело на Бубакар Траоре.

За Тодор Янчев поражението е трето поред след 1:3 от Ботев (Пд) и 0:4 от Левски в София.

Двубоят започна с гол за Берое в 20-ата минута, след като Говеа центрира от ъглов удар, а Хуан Карлос Пинеда засече и прати топката във вратата на Бариос.

В 37-ата минута Ботев изравни чрез Бубакар Траоре, който засече с глава центриране на Дилян Георгиев, а дейно участие в атаката взе и новото попълнение Антоан Стоянов.

Втората част започна с добра възможност за врачани, след като грубо нарушение срещу Стоянов доведе до фаул на границата на наказателното поле, но последвалият удар на Даниел Генов мина над целта.

Две минути по-късно гостите удариха греда, след като Сейхас засече центринане на Годой, но ударът не бе максимално точен.

Двубоят вървеше към равенство, когато и невероятният втори гол за Берое. При центриране в наказателното поле на домакините, Бариос успя да боксира, топката попадна на крака на Оиер Сариеги, който с мощно изпълнение я запрати в мрежата на врачани.

Ботев (Вр) – Берое 1:2

Ботев (Вр): 34. Федерико Бариос, 6. Давид Карденес, 8. Даниил Кондраков, 9. Даниел Генов (К), 11. Мартин Ачков, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 70. Дилян Георгиев

Старши треньор: Тодор Янчев

Берое: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 8. Сегундо Пачаме, 9. Сантиаго Годой, 17. Хуан Карлос Пинеда, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Техеро, 24. Стефан Гаврилов

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Съдия: Венцислав Митрев

Начало: 21.15 часа