3. Ботев (Пд) готов за Панатинайкос след бой във Враца (ВИДЕО)

Ботев (Пд) готов за Панатинайкос след бой във Враца (ВИДЕО)

Мартин Секулич с два гола, Керкез ротира състава

Ботев (Пд) започна сезона в Първа лига с победа във Враца след 3:1 над местния Ботев. Две попадения за гостите реализира Мартин Секулич, едно добави Янис Карабельов, а добрата новина за "канарчетата" бе решението на треньора Душан Керкез да даде почивка на част от играчите, взели участие в мачовете с Марибор. Позитивния старт на кампанията допълнително даде самочувствие на "жълто-черните" преди предстоящата визита на Панатинайкос в Атина в четвъртък в мач от Лига Европа.

За домакините дебют направи новия старши треньор Тодор Янчев.

Двубоят във Враца започна мудно и скучно, лишен от положения пред вратите на двата отбора. В началните минути удар на Бубакар Траоре премина в опасна близост от мрежата на Матвей Игонен.

Последваха минути, в които не се случваше нищо. Първият точен изстрел дойде чак след половин час игра, когато героят от Марибор Кристиан Нвачукву получи в наказателното поле и веднага стреля, но Бариос успя да избие в ъглов удар.

Три минути преди почивката Никола Илиев пък удари греда, с което подсказа, че постепенно "жълто-черните" вдигат оборотите.

След почивката пловдивчани продължиха да притискат съперника, за да стигнат до откриващо попадение. В 54-ата минута резултатат бе открит от Мартин Секулич, а 3 по-късно отново нападателят бе точен, след като Нвачукву получи топката на самата аутлиния, за да върне към Секулич, който от непосредствена близост разстреля Бариос.

И точно, когато се виждаше как "жълто-черните" вече затварят мача, дойде грешката в отбрана на гостите, подпомогната и от излезлия необмислено Матвей Игонен, за да може Даниел Генов да го прехвърли и да върне домакините в срещата.

Подемът за "зелените" бе твърде кратък, тъй като повече положения пред Игонен нямаше, а вместо това "канарчетата" опитаха да затворят срещата. Четвърт час преди края Мартин Секулич бе близо до хеттрик, но ударът му бе блокиран. При последвалия ъглов удар Йонас Там успя да продължи на втора греда, където Янис Карабельов вкара отблизо.

Ботев (Вр) - Ботев (Пд) 1:3
0:1 Мартин Секулич (54)
0:2 Мартин Секулич (57)
1:2 Даниел Генов (60)
1:3 Янис Карабельов (77)

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос - 11. Мартин Ачков, 20. Меси Биатумусока, 70. Дилян Георгиев, 33. Стефан Цонков - 6. Давид Карденес, 24. Мартин Смоленски, 10. Спас Георгиев, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов - 19. Браян Переа (К)

Резерви: 1. Любомир Василев, 8. Даниил Кондраков, 7. Иван Василев, 14. Марко Мажуга, 32. Мартин Дичев, 29. Мартин Бачев, 15. Мирослав Маринов, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов

Старши треньор: Тодор Янчев

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен - 4. Ехидже Укоки, 5. Йонас Там, 27. Сирики Диабате, 6. Андрей Йорданов - 88. Ален Корошец, 28. Янис Карабельов, 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву, 21. Никола Илиев - 9. Мартин Секулич

Резерви: 1. Ханс Кристиан Бернат, 7. Самюел Акере, 11. Антъни Уджа, 15. Джеймс Ето'о, 16. Матиус Ремейкис, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 38. Константинос Балоянис, 42. Ивайло Видев

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен