ДРАМА! Дузпи оставиха Ботев Враца в елита, Марек в сълзи (ВИДЕО)

Десет от гостите се добраха до наказателни удари, но не и до успеха

Ботев Враца успя да запази мястото си в Първа лига след невероятна драма с дузпи срещу Марек. След равенство 1:1 в редовното и добавеното време, двата отбора трябваше да решат всичко с дузпи, а там гостите от Дупница допуснаха две грешки, а домакините - само една.

В 12-ата минута на Красимир Костов му се наложи да прави спасяване след изстрел на Християн Джаджаров. Две минути след това Даниел Генов изведе Спас Георгиев, който обаче стреля извън очертанията на вратата.

В 17-атаминута Браян Переа си освободи пространство за изстрел, но Константин Костадинов успя да избие в корнер. В 26-ата минута Даниел Генов пусна пас успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Минути след това Костадинов отрази изстрел с глава на Меси Биатумусока. След изпълнението на корнера, топката се отби в напречната греда. При следващата атака на врачани Мендоса пък нацели страничния стълб на вратата, пазена от Костадинов.

В 50-ата минута на двубоя Ботев Враца поведе в резултата. Росен Йорданов опита да изчисти топката, но тя попадна на крака на Мартин Смоленски до дъгата на наказателното поле, а той с мощен изстрел я прати във вратата на Марек за 1:0.

В 83-ата минута Марек Дупница изравни резултата. След грешка на Браян Мендоса Александър Близнаков стигна до топката и прехвърли Красимир Костов за 1:1.

В последната минута на редовното време Браян Переа пусна към Марко Мажуга, но Костадин Костадинов излезе, за да пресрещне футболиста на Ботев Враца и да му попречи да отправи точен изстрел. След съприкосновението между двамата обаче вратарят на гостите имаше нужда от медицинска помощ, но успя да продължи участието си в мача.

В 110-ата минута Веселин Любомиров полуучи втория си жълт картон в мача и бе изгонен от игра.

Ботев Вр - Марек 1:1

1:0 Мартин Смоленски 50
1:1 Александър Близнаков 83

Стартови състави:

Ботев Враца: 76. Красимир Иванов Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа - К, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 8. Клери Сербер, 20.  Мартин Христов, 24. Мартин Смоленски, 13.  Мартин Ачков, 27.  Меси Биатумусока, 10. Спас Георгиев

Марек Дупница: 21. Константин Костадинов, 32. Александър Башлиев, 9. Росен Йорданов, 35. Мартин Кавдански, 44. Христо Каймакански, 71. Димитър Илиев, 19. Християн Джаджаров, 77. Милен Иванов, 13. Веселин Любомиров, 10. Николай Ганчев, 14. Александър Близнаков