3. Ботев (Вр) на Тодор Янчев с първи успех (ВИДЕО)

Ботев (Вр) на Тодор Янчев с първи успех (ВИДЕО)

Кризата в Септември се задълбочава

Ботев Враца записа първи успех през сезона след домакинско 2:0 над Септември (София) в дербито на дъното от 5 кръг на Първа лига.

Солидно първо полувеме за "зелените" осигури дебютна победа за новия треньор на отбора Тодор Янчев.

До този момент врачани бяха в серия от четири поредни поражения, дошли все срещу тежки съперници - Ботев (Пд) (1:3), Левски (0:4), Берое (1:2) и Черно море (1:2).

За гостите от София загубата бе четвърта поред, откакто отборът се завърна в елита.

В края на мача Страхиня Керкез получи и червен картон, след като спря непозволено Иван Василев.

Точни за Ботев пък бяха Браян Перея и Мартин Бачев.

Първият точен изстрел в срещата бе нанесен от Мартин Смоленски и бе насочен точно под долната греда, но вратарят на Септември внимаваше и го изби.

Последваха равностойни минути, за да се стигне до 30-ата, в която младият защитник на гостите Мартин Христов игра необмислено с ръка в наказателното си поле.

Първоначално дузпа не последва, но след това главният съдия бе привикан от VAR и посочи бялата точка.

Зад топката застана капитанът Браян Переа и я прати първо в страничната греда, а после и в мрежата, за да открие резултата в 34-ата минута – 1:0.

Попадението смути гостите и Ботев пропусна 2 добри възможности да удвои аванса си.

В първия случай обаче изстрелът профуча покрай гредата, а във втория Шейтанов отново показа класа и отчая Смоленски.

В последната минута на добавеното време за първата част логичното се случи и младокът Мартин Бачев вкара красиво попадение, при което Шейтанов успя само леко да отклони топката, но не и да я спре – 2:0.

При този резултат дойде почивката.

През втората част гостите опитаха да се върнат в мача, но видимо изпитваха проблеми в офанзивен план.

Митко Митков отправи коварен удар в средата на втората част, но Бариос успя да парира, а след това нямаше кой от гостите да довкара.

В 77-ата минута Шейтанов също се намеси вещо, след като Мартин Смоленски от границата на наказателното поле опита да довърши съперника.

В самия край на двубоя гостите пропуснаха изключително добро положение за почетно попадение, след като от непосредствена близост  Бертранд Фурие не успя да засече топката.

Ботев (Враца) - Септември (София) 2:0
1:0 Браян Переа (34)
2:0 Мартин Бачев (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (к), 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков;

Резерви: 1. Любомир Василев – 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев;

Треньор: Тодор Янчев;

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): 21. Димитър Шейтанов, 18. Кубрат Йонашчъ (к), 26. Георги Върбанов, 3. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 5. Михаил Полендаков, 8. Моран Мартин, 20. Фаустас Степонавичус, 4. Франк-Ландри Есума, 15. Бертранд Фурие, 14. Виктор Очаи;

Резерви: 12. Александър Радков, 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 10. Витиньо, 13. Страхиня Керкез, 17. Никола Величковски, 23. Джордан Гутиерес, 25. Александър Джамов;