3. Ботев (Вр) и Спартак не се биха в дебюта на новите треньори (ВИДЕО)

Ботев (Вр) и Спартак не се биха в дебюта на новите треньори (ВИДЕО)

Генов спаси домакините от загуба

Ботев (Враца) и Спартак (Варна) не се победиха в мач от 12 кръг на Първа лига, завършил 1:1.

Срещата бе повторен дебют и за двамата наставници - Христо Янев за домакините и Кириякос Георгиу за гостите.

Срещата на стадион "Христо Ботев" не впечатли особено, но все пак попадения паднаха след почивката.

Първото полувреме във Враца не предложи сериозни футболни достойнства, а положенията пред двете врати бяха прекалено малко.

При една от малкото ситуации пред вратата на Мартин Величков Бубакар Траоре имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В същото време "соколите" успяха да отправят по-сериозен удар едва в 36-ата минута, когато след разбъркване пред вратарското поле Александър Цветков стреля с глава, но неточно.

Две минути преди почивката Даниел Генов отправи тежък изстрел, спасен от Величков.

В края на полувремето Антонио Вутов стреля с глава, но Федерико Бариос внимаваше.

Втората част започна по злощастен начин за домакините, след като Мартин Бачев си заби автогол.

Четвърт час преди края Ахмед Ахмедов бе изведен сам срещу вратаря на врачани, но от малък ъгъл стреля право в тялото на Бариос.

В 77-ата минута дойде и отговорът на "зелените", след като Даниел Генов бе намерен в наказателното поле, а последвалият му силен изстрел влетя в ъгъла на Величков за 1:1.

БОТЕВ ВРАЦА - СПАРТАК ВАРНА 0:1
0:1 Мартин Бачев (54)

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа - К, 21. Бубакар Траоре, 25. Деян Лозев, 24. Мартин Смоленски, 29. Мартин Бачев, 7. Иван Василев, 70. Дилян Георгиев, 11. Мартин Ачков, 33. Стефан Цонков, 9. Даниел Генов

Резерви: 1. Любомир Василев, 22. Антоан Стоянов, 32. Мартин Дичев, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев, 8. Даниил Кондраков, 14. Марко Мажуга, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов

Треньор: Христо Янев

Спартак Варна: 76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов - К

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Бернардо, 9. Франк Риволиер, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Треньор: Кириякос Георгиу