3. ЦСКА 1948 прегази Ботев във Враца (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 прегази Ботев във Враца (ВИДЕО)

Гледайте и следете мача тук...

ЦСКА 1948 победи Ботев Враца с 3:0 като гост. Срещата беше от седмия кръг на efbet Лига. Два гола за успеха на "червените" вкара Евгений Сердюк (45+2, 68). Резултатът откри Бирсент Карагарен в 8-ата минута. В добавеното време негов гол беше отменен заради нарушение в хода атаката.

За отбора на Валентин Илиев това беше втора поредна победа. Тимът от Бистрица събра 9 точки и заема 9-о място във временното класиране, като има и два мача по-малко. Ботев е 12-и с три точки по-малко.

Първата добра възможност се откри пред домакините. В 3-ата минута Мартин Смоленски отправи удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата. Пет минути след това резултатът беше открит. Меси допусна огромна грешка, като вместо да изчисти топката напред, върна с глава с гръб към вратата към Федерико Бариос. Бирсент Карагарен изпревари колумбийския страж и отклони топката във вратата.

В 11-ата минута гостите можеше да стигнат до втори гол. Евгений Сердюк беше изведен на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле. Украинският нападател отправи удар, който Бариос успя да избие с крак. Малко след това силен удар на Парвиз Умарбаев от далечна дистанция профуча покрай вратата.

В 26-ата минута Браян Переа отправи първия точен удар към вратата на гостите, но не затрудни Петър Маринов. Пет минути преди почивката Мартин Ачков опита да изненада вратаря на гостите от пряк свободен удар от около 30 метра, но шутира слабо и Маринов улови.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 стигна до втори гол. Радослав Кирилов получи пас от дълбочина, измъкна се от защитник на домакините и излезе сам срещу вратаря. Капитанът на гостите напредна и чукна към Евгений Сердюк, а нападателят на празна врата удвои.

В началото на втората част пред Бубакар Траоре се откри добра възможност, като африканецът отправи удар с глава, но Маринов улови.

В 62-ата минута ЦСКА 1948 можеше да сложи край на интригата в мача. Сердюк получи пас от дълбочина, а Бариос излезе неразчетено и не успя да изчисти топката. Нападателят овладя, но останал на празна врата се подхлъзна и позволи на Меси да изчисти.

Малко след това Кирилов овладя топката отляво в наказателното поле, нагласи си топката и нанесе удар под гредата, но Бариос демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

В 68-ата минута ЦСКА 1948 вкара трето попадение. Карагарен пусна страхотен пас към Сердюк в наказателното поле. Украинецът с едно движение елиминира Стефан Цонков, обърна се и със силен удар в горния ъгъл матира Бариос за 0:3.

В 74-ата минута Ботев Враца стигна до най-чистото си положение. Влезлият от пейката Иван Василев се озова сам срещу Петър Маринов, който запази концентрация и отази изстрела му в близкия ъгъл. От последвалия корнер Браян Переа вкара топката в мрежата, но първо извърши нарушение срещу Маринов, а след това и игра с ръка, така че голът не бе признат.

В 85-ата минута Умарбаев изведе Марио Илиевски на стрелкова позиция, но северномакедонецът не отправи добър завършващ удар и Бариос спаси.

В добавеното време на мача Бирсент Карагарен получи от Илиевски и на празна врата вкара топката във вратата за четвърти път. Голът обаче беше отменен заради нарушение срещу Иван Василев в хода на атаката.

БОТЕВ (ВР)-ЦСКА 1948 0:3

0:1 Бирсент Карагарен (8)

0:2 Евгений Сердюк (45+2)

0:3 Евгений Сердюк (68)

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К), 20. Меси Биатомусока, 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 33. Стефан Цонков;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 7. Талис, 39. Парвизджон Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 10. Радослав Кирилов (К), 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 21. Емил Ценов, 19. Стив Фуртадо.