3. ДРАМА НА ТИЧА: Черно море се спаси в 94-та минута (ВИДЕО)

ДРАМА НА ТИЧА: Черно море се спаси в 94-та минута (ВИДЕО)

"Моряците" нямат загуба в 23 мача у дома

Серията на Черно море без загуба на "Тича" оцеля в 23-и пореден мач, след като Живко Атанасов донесе 1:1 срещу Арда дълбоко в добавеното време.

Във Варна "моряците" вече виждаха първо поражение пред собствена публика от пролетта на 2023 година, когато националът на България завърши перфектна атака.

Резултатът пък бе открит от Феликс Ебоа Ебоа още в 13-ата минута, след като защитникът засече с глава центриране на Борислав Цонев от ъглов удар.

Двубоят започна с домакинско преимущество, което обаче бе лишено от сериозни положения пред вратата на Анатолий Господинов.

В 13-ата минута гостите от Кърджали имаха отлична възможност да поведат, след като Станислав Иванов бе намерен в наказателното поле, националът успя да преодолее Живко Атанасов, но при удара бранителят все пак легна на шпагат и изби в ъглов удар.

При последвалото центриране на Борислав Цонев Феликс Ебоа Ебоа стреля с глава, откривайки резултата - 1:0 за Арда.

В средата на първата част Густаво Каскардо отправи тежък изстрел по посока вратата на Пламен Илиев, който обаче не намери целта.

А проблемите пред Илиан Илиев се увеличиха още с контузията на Цветомир Панов, който напусна контузен, а мястото му зае Дани Мартин.

В добавеното време на първото полувреме Дуду нахлу в наказателното поле на гостите, след което се свлече на земята, но реферът Радослав Гидженов даде знак играта да продължи.

На почивката Илиан Илиев извърши двойна смяна, залагайки на жокерите от скамейката Клаудиу Кешеру и Едгар Пашеко.

След час игра именно пред Пашеко се откри най-добрата възможност за "моряците", след като халфът получи от Мезир Сула, замахна и финтира Ебоа, но ударът му бе париран от Господинов.

В 67-ата минута Станислав Иванов удвои за Арда, но попадението му бе отменено поради засада, каквато имаше.

Четвърт час преди края Кешеру стреля коварно от фаул, но и този път вратарят на Арда внимаваше.

В заключителните минути домакините хвърлиха всички сили в предни позиции, а изравнителният гол дойде дълбоко в добавеното време.

Тогава Живко Атанасов поде атака, която продължи към Кешеру, който технично с едно свали към Пашеко, а острият пас във вратарското намери отново непокрития Живкож Атанасов, който я засече за 1:1.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:1
0:1 Феликс Ебоа Ебоа (13)
1:1 Живко Атанасов (90)

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2.  Цветомир Панов, 71.  Васил Панайотов, 27. Даниел Димов - К,6. Виктор  Попов, 11. Дуду, 8. Асен  Дончев, 10.  Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра;

Резерви: 84. Християн Славков, 91. Велислав Василев, 15. Дани Мартин, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо Паис, 9. Исмаил Иса, 13. Клаудиу Кешеру, 88. Ренан Арияш, 4. Росен Стефанов;

Треньор: Илиан Илиев;

Арда: 1. Анатолий Господинов - К, 2. Густаво Каскардо, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 19. Тонислав Йорданов, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав  Иванов;

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков;