3. Мощен Черно море разби Крумовград с 3:0 (ВИДЕО)

Мощен Черно море разби Крумовград с 3:0 (ВИДЕО)

"Моряците" надминаха Спартак (Вн) за второто място

Черно море постигна трета последователна победа, след като разби с 3:0 гостуващия Крумовград в последния мач от VI кръг на футболната ни efbet Лига.

Точни на „Тича“ бяха Васил Панайотов (37‘), Мазир Сула (61‘) и Цветомир Панов (74‘) , а със спечелените 3 точки домакините вече имат 13 и са само на 2 от лидера Левски, измествайки от второто място съгражданите от Спартак (Варна).

Гостите от Крумовград пък инкасираха 5-а последователна загуба на нула и могат да съжаляват, защото удариха греда във Варна и не успяха да направят поражението си по-почетно.

Напълно заслужено обаче „моряците“ на Илиан Илиев взеха пълния комплект от точки и продължиха серията си без отстъпление във Варна (22 мача), като можеха дори да направят успеха си още по-изразителен, но направиха няколко пропуска в заключителната част на двубоя.

Първата възможност в срещата бе за домакините в 3-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите топката стигна до Васил Панайотов, който стреля от десетина метра, но вратарят на Крумовград Янко Георгиев успя да избие топката в корнер. Черно море можеше да открие резултата в деветата минута. Мазир Сула проби отляво, напредна с топката покрай аут линията и пусна пас в наказателното поле към Васил Панайотов, който стреля от движение от десетина метра, но неточно.

В 22-ата минута бе първото сериозно положение за Крумовград. Серкан Юсеин стреля от около 20 метра, топката премина през куп играчи и се отби в страничната греда. В 32-ата минута Серкан Юсеин от гостите опита далечен удар от над 20 метра, но тя премина над вратата на домакините.

Отборът на Черно море откри резултата в 37-ата минута. Виктор Попов центрира отдясно и намери в наказателното поле на гостите Дуду, който овладя топката, завъртя се и я пусна към Васил Панайотов, който от около 15-тина метра с удар по земя я прати във вратата на Крумовград за 1:0.

В 50-ата минута Черно море можеше да вкара нов гол. Васил Панайотов центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле на гостите, а Даниел Димов засече топката с глава, но тя премина над вратата. Исмаил Иса опита техничен удар с пета в 52-ата минута, но вратарят на Крумовград Янко Георгиев внимаваше и успя да избие топката.

В 61-ата минута домакините удвоиха преднината си. Даниел Мартин пусна пас отляво в наказателното поле на Крумовград, топката достигна до Мазир Сула, който с прецизен удар вкара за 2:0.

Домакините вкараха нов гол в 74-ата минута. Цветомир Панов се разписа със страхотен шут по диагонал отляво от ъгъла на границата на наказателното поле за 3:0. В 90-ата минута Рафаел Фуртадо засече топката с глава в наказателното поле на домакините, но топката премина встрани от вратата на Черно море.

Крумовград остава с 3 точки след една победа и пет поражения и заема 14-о място.

Черно море – Крумовград 3:0
1:0 Васил Панайотов (37)
2:0 Мазир Сула (61)
3:0 Цветомир Панов (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Черно море: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 11. Дуду, 10. Мазир Сула, 8. Асен Дончев, 9. Исмаил Иса;

Треньор: Илиан Илиев;

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров (К), 91. Вячеслав Велев, 18. Даниел Оливейра, 10. Серкан Юсеин, 70. Матеус, 11. Александър Георгиев, 19. Наско Милев, 17. Патрик Луан;

Треньор: Атанас Рибарски.