3. efbet Лига започна с 0:0 на "Тича"

efbet Лига започна с 0:0 на "Тича"

Вратарят на ЦСКА 1948 спаси отбора си

Черно море и ЦСКА 1948 откриха с равенство 0:0 новия сезон във футболната ни efbet Лига.

В първия мач за кампанията вицешампионите от Варна бяха по-настоятелни на „Тича“, но нямаха късмет и не съумяха да стигнат до попадение, така че срещата приключи при нулево реми.

Минута преди края на редовното време пък Райън Бидунга от гостите получи втори жълт и съответно червен картон, макар при доста спорни обстоятелства.

„Моряците“ организираха опасна контраатака и техен футболист бе изведен в коридор сам срещу вратаря, когато съдията Георги Гинчев отсъди нарушението и накара наставникът на Черно море Илиан Илиев да се хване за главата от изненада.

В крайна сметка двата отбора взеха по точка и вече могат да мислят за предстоящите си европейски мачове.

Черно море ще „гостува“ на Апоел (Беер Шева) на Градския стадион в Ловеч на 25 юли от 20:00 часа за мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

В същия турнир и ден пък ЦСКА 1948 приема Будучност (Подгорица) от Черна гора на националния стадион "Васил Левски" от 20:30 часа.

Въпреки жегата, срещата на "Тича" започна вихрено като двата отбора си размениха по една добра атака в началните минути, а в 15-ата Васил Панайотов отправи опасен изстрел, но на сантиметри от целта.

Впоследствие сякаш високите температури все пак оказаха влияние на футболистите и играта се накъса като нито един от двата отбора не успяваше да вземе предимство.

До заключителната част на първото полувреме, когато такова взе отборът на Черно море.

Домакините натиснаха и в 42-ата минута мощен шут на Мазир Сула от границата на наказателното поле бе избит с мъка от вратаря на гостите.

След последвалия корнер пък топката бе избита пред голлинията от защитник в червено, след което изчистена с доста затруднения от негов съотборник.

В 44-ата минута отново вратарят Петър Маринов трябваше да се намесва, за да спаси ЦСКА 1948, тъй като пак Сула тества рефлекса му с шут в близкия ъгъл.

До паузата обаче попадения не паднаха и съперниците се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Преди началото на втората част наставникът на Черно море и селекционер на националния отбор Илиан Илиев получи наградата за "Най-добър треньор" за изминалото първенство в анкетата „Футболист на футболистите“. Наградата му връчи Мила Христова – вицепрезидент на Асоциацията на българските футболисти и член на Изпълкома на БФС.

В 57-ата минута Бирсент Карагарен падна в наказателното поле на домакините след съприкосновение с Влатко Дробаров, но нарушение нямаше и съдията не отсъди дузпа.

В 67-ата минута Мазир Сула можеше да вкара гол за домакините, но след удара му от дъгата на наказателното поле топката премина над вратата. В следващата атака Васил Панайотов проби отдясно и центрира в наказателното поле на гостите, където Николай Златев на два пъти пропусна от 2-3 метра да отбележи.

В 82-ата минута Мартин Милушев стреля от добра позиция в наказателното поле на ЦСКА 1948, но ударът му бе слаб и вратарят Петър Маринов улови топката. Минута по-късно стражът на гостите спаси опасен удар от малък ъгъл и на Уеслен Жуниор, а секунди след това Васил Панайотов стреля извън наказателното поле, но топката премина на сантиметри от вратата на гостите.

В 89-ата минута Райън Бидунга от гостите побучи втори жълт и съответно червен картон. В петата минута на добавеното време Черно море пропусна последния си шанс след диагонален удар на Васил Панайотов.

В следващия кръг Черно море приема Септември София, докато ЦСКА 1948 е домакин на другия новак в елита - Спартак Варна.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (к), 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 11. Едуардо Родригес-Дуду, 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев;

Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 91. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 5. Игнасио Паис, 17. Мартин Милушев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор, 2. Цветомир Панов;

Треньор:  Илиан Илиев;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо , 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (к), 9. Бирсент Карагарен, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев;

Резерви: 33. Алекс Божев, 21. Емил Ценов, 11. Касиано Бузон, 61. Октавио Мерло, 26. Ивайло Марков, 25. Евгений Сердюк, 23. Цветомир Цанев, 92. Пиер-Даниел Нгуинда, 31. Том Рапнуи;

Треньор: Валентин Илиев.