3. Eтър отказа Ботев (Вр) от директно спасение (ВИДЕО)

Eтър отказа Ботев (Вр) от директно спасение (ВИДЕО)

"Болярите" не губят в трети пореден двубой

Ботев Враца вече няма шанс за спасение без бараж. Тимът на Христо Янев се задоволи с равенство 1:1 при визитата си на Етър и математически вече може да се надява единствено за 14-ата позиция, която осигурява сблъсък с третия от Втора лига.

На стадион "Ивайло" домакините затвърдиха впечатлението, че откакто се простиха с елитния си статут, играят далеч по-освободено, което създава проблем на противниците им. Отборът, воден от Светослав Петров, не загуби в трети пореден мач през кампанията, въпреки че в един момент бе в ролята на догонващ.

Срещата започна ударно за гостите от Враца, които също се намират в подем. Диого Барбоса изненада Кристиян Секулич с удар извън наказателното поле, откривайки резултата. Лошите новини за "болярите" продължиха след травмата на офанзивния халф  Йоахим Карсела. Белгиецът се превърн в основна фигура с пристигането си през зимата, но сега трябваше да бъде заменен от Мартин Моран още преди почивката.

И все пак Етър изравни. Голът падна след груба грешка в отбраната на гостите, допуснали изпълнение на тъч да намери в наказателното поле Дидис Пита, който с глава вкара за 1:1.

След почивката и двата тима потърсиха трите точки. Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка, каквато обаче не бе отсъдена. Удар на Клери Сербер от Ботев пък срещна гредата. Така в крайна сметка Етър взе нова точка, но остава на дъното.

Стартови състави:

ЕТЪР: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 17. Атанас Атанасов, 13. Дидис Пита, 9. Иван Василев, 18. Йоаким Гонзалес, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Принс Мбаке, 94. Жан-Марк Тибоуе;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа, 18. Диого Барбоса, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатомусока, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза