3. Левски покори „Ивайло“ след шоу на Ел Джемили (ВИДЕО)

Левски покори „Ивайло“ след шоу на Ел Джемили (ВИДЕО)

Крилото с 2 гола и асистенция за 3:0 над опашкаря Етър

Левски постигна очаквана победа над опашкаря Етър с класическото 3:0.

Столичани спечелиха визитата си от XXV кръг на efbet Лига с попадения след почивката на Джавад Ел Джемили (52, 90+7) и на Марин Петков (82), за да си върнат 4-ото място във временното класиране.

Те вече имат 48 точки, с 6 по-малко от лидерите Лудогорец и Черно море, но и със само 1 повече от 5-ия Локомотив (Пловдив).

Етър инкасира 4-а последователна загуба и остава последен с едва 10 пункта от 25 мача.

Лошата новина за Левски на почти пълния стадион „Ивайло“ бе, че Асен Митков и Фабио Лима получиха контузии, а добрата е, че Ел Джемили блесна с 2 гола и асистенция.

Треньорът на Левски Николай Костов имаше да разрешава някои проблеми заради отсъствието на наказаните Патрик-Габриел Галчев, Карлос Офене и Рикардиньо. Ван дер Каап действа като десен защитник за "сините", които в този мач играха в резервния си жърт екип, словакът Патрик Мислович се появи на мястото на Охене, а на върха на атаката бе последното попълнение Евертон, който на моменти сменяше местата си с Фабио Лима.

Самият Костов също не можеше да води тима си заради наказание и изгледа срещата от централната трибуна в компанията на мажоритарния собственик на Левски Наско Сираков. Отборът бе воден от тъчлинията от асистента на Костов Кирило Нестеренко.

Срещата започна с 5-минутно закъснение заради пиротехника на двете публики, както и заради все още влизащи на стадиони фенове на гостите.

Още в 3-ата минута  Цунами стреля от дистанция, но не намери целта, а първата чиста голова възможност се откри пред Хосе Кордоба в 14-ата.

Тогава, дошлият именно от Етър панамски национал, засече с глава центриране от корнер на зимното попълнение Евертон Бала, ала вратарят на домакините показа класа и спаси.

В 22-ата минута Асен Митков от гостите получи контузия и не успя да продължи, като на негово място се появи Асими Фадига.

В 32-ата минута мачът бе временно спрян заради намалялата видимост на терена, вследствие на пуснати от феновете димки. По-малко от 5 минути по-късно обаче играта бе подновена със съдийска топка.

До почивката голове нямаше, макар че Левски продължи да диктува случващото се на терена, докато домакините разчитаха предимно на контраатаки.

Второто полувреме започна добре за Левски.

Още в началото му Марин Петков получи шанс да стреля от 10-ина метра, но не улучи вратата, а малко след това късметът се усмихна на „сините“.

В 52-ата минута, след една добра атака Джавад Ел Джемили получи от Фабио Лима и стреля от границата на наказателното поле.

Получи се рикошет в крак на защитник, който заблуди вратаря на домакините Мартин Величков и така Левски откри резултата.

Това доведе до импулс в играта на гостите и те направиха още няколко добри атаки, докато домакините погледнаха по-смело към вратата им чак след 65-ата минута.

Етър обаче стигна само до един корнер, една засада, както и до един неточен удар до заключителната част на двубоя.

Той бе решен в 82-ата минута, когато  Ел Джемили изведе отлично включилия се на скорост Марин Петков и той с диагонален изстрел се разписа за 5-и път през сезона.

В 7-ата минута на добавеното време Ел Джемили проби в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката в мрежата, между краката на вратаря, оформяйки крайното 3:0.

Етър - Левски 0:3
0:1 Джавад Ел Джемили (52)
0:2 Марин Петков (82)
0:3 Джавад Ел Джемили (90+7)

Стартови състави:

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Хосекарлос Ван Ранкин, 5. Келиан Гесум, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов (к), 25. Крум Стоянов, 23. Моузес Кандидус, 8. Мартин Моран, 18. Йоаким Карсела, 7. Кольо Станев, 9. Иван Василев;

Треньор: Светослав Петров;

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (к), 7. Фабио Лима, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон, 23. Патрик Мислович, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков;

Треньор: Кирило Нестернко.