3. НА ЖИВО: Хебър - Ботев Вр 1:1

НА ЖИВО: Хебър - Ботев Вр 1:1

Следете мача с NOVSPORT.COM

Хебър и Ботев Враца се оттеглиха на почивка при резултат 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига.

В деветата минута на срещата Ботев Враца имаше добра възможност, но навлезлият в наказателното поле Бубакар Траоре бе затворен и не успя да отправи хубав изстрел, а само да подаде на Дани Генов, но неговият опит бе париран.

В 10-ата минута Божидар Пенчев даде аванс на Хебър с красив гол от пряк свободен удар.

В 21-ата минута Ботев Враца успя да върне гола. Мартин Смоленски центрира от корнер, а Октай Хамдиев не успя да противодейства на Дилян Георгиев, който отблизо прати топката във вратата.

Двубоят се предава пряко по DIEMA SPORT. Може да го проследите и с NOVSPORT.COM.

Двата тима са в дъното на класирането. "Гробарите" имат само една победа от началото на сезона, като в последния кръг завършиха 0:0 при гостуването на Локомотив София, а през седмицата треньорът Веселин Великов беше уволнен. До намирането на нов наставник тимът ще бъде воден от Йордан Минев. Той обаче е наказан и няма да бъде край тъч линията днес.

Ботев Враца има с точка повече от пазарджиклии - седем. Възпитаниците на Христо Янев загубиха три от последните си четири мача, като в последния кръг преклониха глава пред Лудогорец с 0:2.

За Хебър Октай Хамдиев се завръща след наказание. Същото се отнася и за стража на гостите Федерико Бариос, който обаче остава на пейката. Националът на Бенин - Сатурнин Алагбе, когото врачани привлякоха наскоро, не е включен в групата.

Хебър: 97. Марсио Да Роса, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 19. Георги Стойков, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка, 70. Набил Макни

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 2. Иван Дишков, 7. Олексий Збун, 8. Кристиан Андонов, 9. Калоян Кръстев, 11. Душан Вукович, 23. Калоян Пехливанов, 24. Енцо Ел Фатахи, 84. Стилиян Тисовски
Треньор: Йордан Минев

Ботев Враца: 1. Любомир Василев (К), 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 6. Давид Суарес, 11. Мартин Ачков,  22. Антоан Стоянов, , 70. Дилян Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа21. Бубакар Траоре
Резерви: 34. Федерико Бариос, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 32. Мартин Дичев, 33. Стефан Цонков, 77. Стефан Велев, 97. Владислав Найденов
Треньор: Христо Янев

Главен арбитър: Георги Кабаков
ВАР съдия: Васил Минев