3. Спартак Варна се завърна в елита с три точки в Пазарджик (ВИДЕО)

Спартак Варна се завърна в елита с три точки в Пазарджик (ВИДЕО)

"Соколите" победиха с 2:0 десет от Хебър

Спартак Варна спечели гостуването си на Хебър Пазарджик с 2:0 в първия си мач от Първа лига след завръщането си в елита. Домакините от Пазарджик трябваше да играят с човек по-малко над 70 минути след червен картон на Николай Николаев и малко след това гостите вкараха чрез Ахмед Ахмедов преди Антонио Вутов да вкара второто попадение дълбоко в добавеното време.

В 4-ата минута гостите създадоха първа възможност. Спартак Варна направи добра атака отдясно, Ивей Ромееш центрира, Дебърлиев изби, но стигна до Илич, който стреля, но защитникън на Хебър блокира шута му.

В 17-ата минута домакините от Хебър останаха с човек по-малко. Николай Николаев направи грубо нарушение срещу Ивей Ромееш, първоначално Християна Гутева не показа червен картон, но след преглед на ВАР крайният бранител бе изгонен.

Във втората минута на добавеното време Спартак Варна поведе с 1:0. След дълго диагонално подаване на Пърце хвана в крачка Ел Фатахи, който буквално спря топката на Ахмед Ахмедов и нападателят на Спартак не сбърка.

Второто полувреме започна с няколко атаки на Спартак Варна.

В 48-ата минута Хебър стигна до дузпа. След удар на Антанас Кабов топката се удари в ръката на Франьо Пърце и Християна Гутева посочи бялата точка. Олексий Збун стреля от дузпата и изпрати топката над вратата. Резултатът остана 0:1.

В 54-ата минута Кристиан Илич пусна към Виктор Митев, който влезе в наказателното поле и изпрати топката в аут. Спартак вкара топката за втори път във вратата на Хебър. Антонио Вутов пусна хубав пас към Ахмед Ахмедов, който мушна топката в мрежата, но бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

Спартак пропусна златна възможност да вкарат втори гол в 84-ата минута Ивей Ромееш бе изведен сам срещу вратаря, стреля, но Дебърлиев изби. Топката се върна у крилото на варненци, който стреля отново, но не уцели вратата.

Минута по-късно Хебър създаде напрежение пред вратата на Спартак, но до гол не се стигна.

В заключителните минути на срещата дебютантът в Първа лига Даниел Халачев пропусна добра възможност да вкара втори гол за Спартак. Малко по-късно варненци пропуснаха още една възможност чрез Александър Цветков.

В третата минута на продължението Спартак Варна "затвори" мача с втори гол. Ахмед Ахмедов подаде към Антонио Вутов, който вкара първия си гол с екипа на "соколите".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК): 1. Петър Дебърлиев (к), 7. Олексий Збун, 18. Радослав Терзиев, 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 15. Уилям Фонкю, 21. Божидар Пенчев, 70. Набил Макни, 98. Георги Търтов, 10. Атанас Кабов, 29. Шейх Сенгор;

Треньор: Веселин Великов;

СПАРТАК (ВАРНА): 76. Мартин Величков,4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев (к), 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич, 29. Ахмед Ахмедов, 44. Ангел Грънчов, 88. Радослав Димитров;

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен