3. НА КОМАТЕВО: Лудогорец смачка Крумовград (ВИДЕО)

НА КОМАТЕВО: Лудогорец смачка Крумовград (ВИДЕО)

Ерик Маркус дебютира с гол при 3:0

Лудогорец смачка с 3:0 като гост хита от миналия сезон Крумовград в двубой от 12 кръг на efbet лига.

На "Коматево" родният шампион изигра солидни 90 минути, в които не допусна съперника да застраши нито веднъж вратата на Серджио Падт.

Две попадения за успеха реализираха Руан Крус, а дебютно с екипа на "зелените" се разписа и новото попълнение от Бразиия Ерик Маркус.

Още в 6-ата минута гостите от Разград имаха отлична възможност за гол, след като Руан Крус намери Матиас Тисера, но последвалият удар бе спасен от Янко Георгиев по акробатичен начин.

Само 3 по-късно именно Георгиев бе големият виновник, след като не реагира добре при тежък удар на Крус от дистанция.

Последваха силни минути за гостите, които изцяло държаха инициативата и изобщо не допускаха положения пред вратата на Падт.

В средата на полувремето Янко Георгиев се намеси решаващо при опасна атака на Лудогорец.

Втората част поднови с доминация на "орлите", които удвоиха преди да са изминали и 60 минути игра.

Руан Крус бе намерен в наказателното поле, а последвалият му удар срещна и тялото на Матей Шинич, за да влети в мрежата зад Янко Георгиев.

Нищо не се промени и след почивката, когато играта се развиваше основно в половината на домакините.

В 82-ата минута дойде време и за дебютно попадение на Ерик Маркус.

Бразилецът получи топката от Кайо Видал в близост до тъча, след което проби навътре и стреля, а топката мина под ръцете на Георгиев.

За 20-годишния офанзивен халф това бяха и първи минути в родния футбол, след като бе привлечен под наем от Вашко Да Гама.

В заключителните минути нищо интересно не се случи, а в крайна сметка Лудогорец спечели повече от заслужено.

В класирането отборът на Захари Сираков вече е 2-и с 16 точки, но и два мача по-малко от лидера Левски.

КРУМОВГРАД - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Руан Крус (9)
0:2 Руан Крус (59)
0:3 Ерик Маркус (82)

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 2. Джуниет Али, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров, 5. Матей Шимич, 11. Александър Георгиев, 18. Даниел Де Паули, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 70. Матеус, 19. Наско Милев

Старши треньор: Атанас Рибарски

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 15. Едвин Куртулуш, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 30. Педро Нареси, 11. Кайо Видал, 99. Руан Круз, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера

Старши треньор: Захари Сираков