3. Крумовград най-после се отпуши, но задълбочи кризата в Септември (София) (ВИДЕО)

Базираният в Пловдив тим постигна успех с 2:0

Крумовград се наложи над Септември с 2:0 на Спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“ в мач от седмия кръг в efbet Лига. Домакините стигнаха до гол в 26-ата минута, когато след центриране от десния фланг на Патрик Луан, Матеус засече топката и вкара гол от близка дистанция. След нова комбинация Луан – Матеус отборът от Родопите стигна и до второто си попадение в 50-ата минута на двубоя.

Така Крумовград сложи край на серията си от пет поредни загуби в елита, в които воденият от Атанас Рибарски тим не отбеляза нито едно попадение. Септември пък все още остава с нулев точков актив, закотвен на дъното на таблицата.

Началото на срещата се забави заради неработещ прожектор на базата в пловдивския квартал "Коматево".

Крумовград започна активно срещата. Джунейт Али центрира в наказателното поле на гостите, където Матеус засече с глава, но Димитър Шейтанов отрази още преди да са изтекли и 60 секунди футбол в Коматево.

Серкан Юсеин центрира за Матеус в наказателното поле на Септември. Бразиецът отправи удар, който бе отразен от Шейтанов в 3-ата минута. От последвалия корнер, топката не бе изчистена по най-добрия начин, а футболист на символичните домакини побърза да стреля, но отново стражът на Септември се прояви.

В 26-ата минута домакините поведоха в резултата. Серкан Юсеин стигна до топката след грешка на Септември. Той изведе Патрик Луан на дясното крило и той центрира в наказателното поле, където Матеус Енрике се измъкна от защитник на гостите и от упор прониза мрежата на Димитър Шейтанов - 1:0 за Крумовград!

След този гол тимът на Николай Митов тръгна масирано в атака, за да се опита да изравни още до края на първото полувреме! Крумовград обаче, не се пропука и се оттегли на почивка с гол преднина.

Крумовград започна ударно втората част. В 50-ата минута Патрик Луан се възползва от груба грешка в защита на Кубрат Йонашчъ. Бразилецът навлезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията за Матеус, който чукна топката в опразнената врата, за да удвои преднината на своя тим.

Домакините пропуснаха златна възможност да вкарат и трети гол в 60-ата минута, след като Патрик Луан напредна по дясното крило и сви топката за Джунейт Али, чийто удар от близко разстояние бе отразен от Димитър Шейтанов, който успя навреме да скъси ъгъла пред фанговия футболист на Крумовград.

Фаустас Степонавичюс центрира от статично положение в 70-ата минута на втора греда към Бертранд Фурие, който се извиси над всички и стреля с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев.

След центриране от корнер за Септември в 74-ата минута, Борислав Рупанов се извиси и стреля с глава, но прати топката над напречната греда.

Александър Георгиев комбинира на двойно с Диего Рапосо, след което шутира, но Шейтанов отрази в 89-ата минута.

Крумовград - Септември 2:0
1:0 Матеус Енрике 26
2:0 Матеус Енрике 50

Стартови състави:

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 24. Лазар Марин – 2. Джунейт Али, 10. Серкан Юсеин, 18. Даниел Оливейра, 11. Александър Георгиев – 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Луан – 70. Матеус

Резерви: 21. Благой Макенджиев – 4. Лукас Сантана, 7. Момчил Цветанов, 9. Рафаел Фурртадо, 14. Стефан Попов, 19. Наско Милев, 22. Ерол Дост, 25. Станислав Работов, 77. Октай Юсеин

Треньор: Атанас Рибарски

Септември: 21. Димитър Шейтанов – 5. Михаил Полендаков, 13. Страхиня Керкез, 18. Кубрат Йонашчъ (К), 27. Георги Върбанов – 6. Виктор Очаи, 8. Мартин Моран – 22. Витиньо, 11. Борислав Рупанов, 19. Митко Митков – 15. Бертранд Фурие

Резерви: 26. Александър Радков – 7. Николай Дросев, 16. Клери Сербер, 20. Фаустас Степонавичюс, 23. Никола Величковски, 24. Джордан Гутиерес, 28. Франк-Ландри Есума