Левски и Черно море не си вкараха гол в Правец (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха добра контрола, но без попадения

Левски завърши наравно 0:0 в контролата си с Черно море, изиграна в Правец. Това беше третата проверка на "сините" това лято и първия мач, в който не победиха след успехите над Спартак Плевен и Септември София

Първата ситуация в мача се откри пред "сините" в 8-ата минута, когато Майкон намери на аутлинията Марин Петков, последва остро центриране във вратарското поле, където Алекс Колев засече, но удърът му мина над вратата. Минута по-късно Евертон Бала отправи тежък удар от средна дистанция, но и той излезе в аут.

В следващите минути Левски продължи да държи инициативата, като Майкон и Марин Петков също отправиха изстрели, като точен бе този на българския национал, но Пламен Илиев парира.

Първата опасност за "моряците" дойде чрез Иса, който стреля по диагонал, но Пламен Андреев изби в ъглов удар.

Десет минути преди почивката бърза атака на "сините" отдясно намери Асими Фадига, който технично преодоля Влатко Дробаров, след което стреля, но встрани от вратата.

В самия край на полувремето Дуду от Черно море сбърка наивно, връщайки назад топката, но тя попадна в Алекс Колев, който успя да пробие до границата на наказателното поле, но последвалият му шут бе твърде слаб.

В 63-ата минута Исмаил Иса направи добър пробив отдясно и навлезе в наказателното поле, като нанесе удар към близкия ъгъл, но дебютантът на "синята" врата Матей Маркович се справи и изби в корнер.

В 71-вата Асен Чандъров получи успоредно подаване около точката на дузпата, като стреля точно, но право в обсега на Пламен Илиев, който нямаше трудности да улови топката.

Четири минути след това се стигна до нова комбинация Галчев-Чандъров, като десният бек отново центрира към полузащитника, а той пак стреля с глава, но и този път не се стигна до гол, като топката мина над вратата.

Левски - Черно море 0:0

Левски: 1. Пламен Андреев (46' - 44. Матей Маркович) - 50. Кристиан Димитров (65' - 4. Виктор Любенов), 5. Келиан ван дер Каап (65' - 77. Дейвид Михалев), 6. Цунами (К) (65' - 27. Борислав Рупанов) -  21. Алдаир (65' - 22. Патрик-Габриел Галчев (К), 8. Карлос Охене (46' - 71. Антоан Стоянов), 97. Асими Фадига (65' - 11. Джавад Ел Джемили), 3. Майон (65' - 20. Асен Чандъров) - 17. Евертон Бала (65' - 7. Фабио Лима), 88. Марин Петков (65' - 23. Патрик Мислович), 90. Александър Колев (46' - 16. Преслав Бачев)

Резерви: 15. Александър Божилов, 19. Кристиян Йовов, 99. Иван Андонов

Треньор: Станислав Генчев

Черно море: 33. Пламен Илиев - 6. Виктор Попов (65' - 2. Цветомир Панов), 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (73' - 4. Росен Стефанов), 15. Дани Мартин - 71. Васил Панайотов (73' - 51. Велислав Василев), 44. Начо (46'- 27. Даниел Димов), 17. Мартин Милушев (65' - 23. Едгар Пашеко) - 43. Дуду, 9. Исмаил Иса (73' - 29. Берк Бейхан), 16. Андряс Калкан (46' - 39. Николай Златев)

Резерви: 84. Християн Славков, 10. Мазир Сула, 19. Александър Веселински, 40. Константин Грахльов, 41. Пламен Аршев, 42. Николай Костадинов

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът